Світове багатство за 20 років потроїлося завдяки зростанню цін на нерухомість

Усе світове багатство зросло втричі за останні два десятиліття, причому Китай випередив США і посів перше місце. Про це свідчить звіт аналітиків Глобального інституту McKinsey, повідомляє Bloomberg.

Інститут провів дослідження 10 країн, на частку яких припадає 60% світових доходів. Серед них, окрім Китаю та США, — Німеччина, Франція, Велика Британія, Канада, Австралія, Японія, Мексика та Швеція.

Згідно з висновками аналітиків, світовий чистий капітал зріс із 156 трлн доларів США у 2000 р до 514 трлн дол. у 2020 р.

“Зараз ми багатші, ніж будь-коли”, — стверджує партнер MGI Ян Мішке в інтерв’ю Bloomberg. На Китай припадає майже третина приросту: він зріс до 120 трлн дол. із 7 трлн дол. у 2000 р.

Багатство США збільшилося більш ніж удвічі — на 50 трлн дол. — до 90 трлн дол. Німеччина та Франція показали скромніше зростання на 14 трлн дол., а Велика Британія — на 7 трлн дол.

В обох країнах-лідерах понад дві третини всього багатства належить 10% домогосподарств, причому їхня частка зростає.

За підрахунками MGI, 68% світового багатства міститься саме в нерухомості. Як зазначає інститут, різке зростання багатства за останні два десятиліття випередило зростання світового ВВП. Причина — зростання цін на нерухомість, спровокованих зниженням відсоткових ставок.

Усе це загрожує побічними ефектами, констатує MGI. Зростання цін на нерухомість може призвести до недоступності володіння житлом для багатьох людей і збільшити ризик фінансової кризи, подібної до того, що вибухнула в США в 2008 р, вважає інститут. Китай може зіткнутися з аналогічними проблемами через борги таких забудовників як Evergrande.

Ідеальним рішенням було б перетікання світового багатства у продуктивніші інвестиції, які збільшують світовий ВВП, підкреслює MGI. Але можливий і “жахливий сценарій”: обвал цін на активи, що знищує до третини світового багатства.

Нагадаємо, що за час коронавірусної кризи фінансовий стан людей в світі збільшився до рекордного рівня в 250 трлн дол. Про це йдеться в звіті Boston Consulting Group про зростання світового добробуту в 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, за час пандемії коронавірусу мінімум дев’ять осіб стали доларовими мільярдерами за рахунок зростання прибутку фармацевтичних компаній від виробництва вакцин від COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила експорт яєць у 2,7 рази

Next Article

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі за 9 місяців становило 1,97 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share