Сумки з бавовни завдають шкоди навколишньому середовищу

Сумки з бавовняної тканини виявилися не так екологічні, як ми звикли думати, повідомляє The New York Times.

В останні роки тканинні сумки стали для брендів і продавців способом показати дбайливе ставлення до планети. Багато компаній також упаковують в бавовняні пакети одяг, взуття та інші покупки. Крім того, такі сумки стали безкоштовною рекламою.

Згідно з дослідженням міністерства навколишнього середовища та продовольства Данії 2018 р, сумку з органічної бавовни потрібно використовувати 20 000 разів, або кожен день протягом 54 років, щоб компенсувати вплив від її виробництва.

Для вирощування бавовни потрібно дуже багато води. Наприклад, для виробництва однієї бавовняної футболки треба 2720 л, за оцінкою ЮНЕСКО. Вирощування бавовни також часто пов’язано з примусовою працею (наприклад, уйгурів в Китаї, де виробляється 20% світової бавовни, яка поставляється більшості західних модних брендів).

Знайти, куди здати текстиль на переробку, не так просто. Тільки 15% з 30 млн т виробленої щорічно бавовни переробляється. Більшість фарб на логотипах сумок складаються з ПВХ і не підлягають вторинній переробці. Такі фарби є на 10-15% бавовни, що надходить на переробку. Крім того, переробити стару тканину в нову — майже так само енергоємно, як і виготовити її.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Австралії запровадив національний план, спрямований на боротьбу із забрудненням пластиком. План включатиме заборону одноразового пластику на пляжах, заборону упаковки з пінополістиролу та впровадження мікропластикових фільтрів для пральних машин.

Варто зазначити, що в Іспанії стали виробляти паливо з вживаних масок і рукавичок. У місті Серседа, що розтошоване у іспанській автономній спільноті Галісія, перетворили у паливо 135 тонн використаних масок, рукавичок, а також захисних костюмів медичних працівників, які працюють з пацієнтами з COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Укргазвидобування знизило видобуток на 5% з початку року

Next Article

Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових

Related Posts
Total
0
Share