Сума збитків у справах з екологічних злочинів перевищила 163 млн грн

Державне бюро розслідувань від початку 2021 р розслідувало 367 кримінальних проваджень щодо екологічних злочинів, 168 особам повідомлено про підозру, 67 проваджень передано в суд, повідомляє ДБР.

“Розмір встановлених збитків у вже скерованих до суду кримінальних провадженнях сягнув понад 163 млн грн, серед них 90 млн грн — через незаконну порубку лісу. І, я впевнений, що це лише частина порушень, яка чітко вказує на катастрофічну масштабність злочинної діяльності у цій сфері”, — зазначає в. о. директора ДБР Олексій Сухачов.

За його словами, переважно подібні злочини відбуваються через недбалість та за сприяння працівників лісової сфери.

Найбільше фактів незаконних вирубок лісів працівники ДБР виявили в Харківській (47), Закарпатській (34) і Чернівецькій (26) областях, найбільші збитки — у Київській (51 млн грн), Харківській (19,5 млн грн) і Волинській (більш 17,2 млн грн) областях.

Нагадаємо, що промисловість завдала понад 67 млн грн збитку екології України в першому кварталі 2021 р. “Тільки за перші три місяці 2021 р Держекоінспекція склала понад 4,8 тисячі адмінпротоколів про екологічні порушення. У середньому на одному підприємстві ми фіксуємо чотири факти недотримання природоохоронного законодавства”, — заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Як вже повідомляло NotaВene, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті.

Варто зазначити, що проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 р. Це додаткових 25%, коли 2016 р. Україна взяла на себе зобов’язання скоротити викиди на 40%, розповідає в окремому матеріалі NotaВene.

Скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Грошові перекази в межах України зросли на 40%

Next Article

Експорт цибулі з України досяг 8-річного максимуму

Related Posts
Total
0
Share