Сукупний борг облгазів становить 8,8 млрд грн

Сукупний борг операторів газорозподільчих мереж перед ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) напередодні опалювального сезону становить 8,8 млрд гривень, з них понад 6,2 млрд грн – борги групи Регіональної газовової команії (РГК) Дмитра Фірташа, повідомляє Оператор ГТС.

“У серпні 2021 року оператори ГРМ (обл-, міськгази) заборгували перед Оператором ГТС України за газ, відібраний з магістральних газогонів для власних виробничо-технологічних витрат (ВТВ), понад 153 млн грн. Напередодні опалювального сезону сукупний борг облгазів перед компанією становить 8,8 млрд грн”, — йдеться у повідомленні державної компанії.

Серед найбільших боржників ОГТС називає Київоблгаз (1,075 млрд грн), Донецькоблгаз (1,197 млрд грн), Львівгаз (792 млн грн), Тернопільміськгаз (581,7 млн грн), Харківгаз (491,2 млн грн).

У серпні борги наростили Донецькоблгаз (на 73,2 млн грн), Кіровоградгаз (на 30,9 млн грн), Тернопільміськгаз (на 18,3 млн грн), Херсонгаз (на 14,8 млн грн), Мелітопольгаз (на 7,7 млн грн).

Сукупний борг облгазів групи РГК перед ОГТС становить понад 6,2 млрд грн.

Слід нагадати, що для врегулювання заборгованості ОГТС у 2020-2021 рр подав близько 50 позовних заяв щодо стягнення заборгованості за врегулювання щодобових негативних небалансів на загальну суму понад 9 млрд грн. Однак з огляду на прогнозоване погіршення ситуації з початком опалювального сезону компанія вважає за доцільне впровадити механізм розподільчих рахунків для облгазів.

Такий механізм передбачає, що частина коштів, які облгази отримують від споживачів за послугу розподілу, буде автоматично перерахована для сплати за газ Оператору ГТС.

“Наш аналіз підтверджує, що споживачі сумлінно сплачують приватним облгазам за послугу розподілу, але кошти не доходять до державного Оператора ГТС. У ситуації “безоплатних відборів” газу з магістральних газогонів Оператор ГТС мимоволі виступає постачальником газу для приватних облгазів і змушений витрачати власні кошти, необхідні для проведення ремонтів та обслуговування ГТС. Подальше зростання заборгованості ставить під загрозу не лише виконання програми оптимізації та модернізації ГТС, але й створює ризики фінансовій стабільності Оператора ГТС”, — стверджує генеральний директор ОГТС Сергій Макогон.

Як вже повідомляло NotaВene, в I кварталі 2021 р оператори газорозподільних мереж (ГРМ, обл- та міськгази) несанкціоновано відібрали з системи магістральних газогонів майже 1,1 млрд куб. м газу для власних виробничо-технологічних витрат. Це в три рази більше, ніж за весь минулий рік.

Нагадаємо, що в травні поточного року оператори газорозподільних мереж за травень збільшили заборгованість перед ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” на 148 млн грн, до 9,9 млрд грн.

Варто зазначити, що в грудні 2020 р Антимонопольний комітет оштрафував на 380,2 млн грн 18 облгазів групи “Регіональна газова компанія”, що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа, за зловживання монопольним становищем.

Total
0
Shares
Previous Article

Ціна газу в Європі вперше перетнула позначку 1000 дол. за 1 тис. кубометрів

Next Article

Держборг України з початку року зріс на 2,5%

Related Posts
Читать дальше

Генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв почав корпоратизацію концерну

Генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв підписав наказ про початок процесу корпоратизації об’єднання підприємств оборонно-промислового комплексу. Підписання…
Total
0
Share