Суд зобов’язав Royal Dutch Shell скоротити викиди CO2 на 45%

Окружний суд Гааги ухвалив, що англо-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell несе відповідальність за зміну клімату, і зобов’язав її скоротити викиди вуглекислого газу. Це перший випадок реального тиску судів на нафтогазові компанії в зв’язку з цілями ООН по боротьбі з кліматичною кризою, повідомляє The Wall Street Journal.

У постанові зазначено, що до 2030 р Shell повинна скоротити емісію CO2 на 45% в порівнянні з показниками 2019 р. Яким чином компанія повинна виконати припис, суд не вказав.

Позивачем у справі проти Shell виступило нідерландське відділення правозахисної організації Friends of the Earth. У позові йшлося про те, що діяльність Shell з видобутку нафти і природного газу сприяє зміні клімату, а компанія ігнорує свої зобов’язання в сфері дотримання прав людини. Правозахисники просили суд зобов’язати Shell скоротити викиди вуглекислого газу.

Shell стверджує, що зміна клімату — більш глобальна проблема, тому недоцільно вимагати від однієї приватної компанії скоротити викиди. Представники Shell також заявили, що розчаровані рішенням суду і вказали, що нафтогазова компанія і так інвестує мільярди доларів у низьковуглецеву енергетику, включаючи зарядні станції для електромобілів, біопаливо і поновлювані джерела енергії.

Нагадаємо, що понад 400 промислових компаній важкої промисловості і транспортного сектору, серед яких сталеливарний гігант ArcelorMittal, уклали угоду зі скорочення викидів парникових газів для досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 р.

Угода під назвою “Партнерство Місія здійсненна” об’єднує підприємства з семи індустрій — сталеливарної, цементної, хімічної, алюмінієвої промисловості, суднобудування, авіації і вантажоперевезень. На галузі сумарно припадає одна третина світових викидів парникових газів.

Варто зазначити, що бразильська гірничодобувна компанія Vale заявила, що вийде з вугільного ринку в рамках свого зобов’язання стати вуглецево-нейтральною до 2050 р. і скоротити до 2030 р. 33% своїх викидів.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна має намір взяти зобов’язання до 2030 р. скоротити викиди парникових газів на 65% в порівнянні з рівнем 1990 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Частка ТЕС у виробництві електроенергії в Україні знизилася на 5%

Next Article

Прибуток Xiaomi досягнув історичного максимуму

Related Posts
Читать дальше

Метінвест отримав дозвіл викупити Дніпровський меткомбінат

Антимонопольний комітет України дозволив міжнародній вертикально інтегрованій гірничо-металургійній групі компаній “Метінвест” опосередковано придбати цілісний майновий комплекс ПАТ “Дніпровський…
Total
0
Share