Суд закрив справу про банкрутство виробника Гаврилівських курчат

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ТОВ “Комплекс Агромарс” та скасував ухвалу Господарського суду Києва, якою було відкрито провадження в справі про банкрутство цієї компанії, повідомляє ФІНБАЛАНС.

17 серпня Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу ТОВ “Комплекс Агромарс” та скасував ухвалу Госпсуду Києва від 14.07.2 липня, якою було відкрито провадження в справі №910/10741/21 про банкрутство цієї компанії.

“Агромарс” — один з найбільших виробників м’яса птиці в Україні (ТМ “Гаврилівські курчата”).

Ініціатором процедури банкрутства ТОВ “Комплекс Агромарс” було ТОВ “Інтер Вей Капітал”. Суд першої інстанції визнав кредиторські вимоги цієї компанії до ТОВ “Комплекс Агромарс” на 213,9 млн грн, у тому числі 158,4 млн грн, як забезпечені заставою / іпотекою майна боржника (ТОВ “Інтер Вей Капітал” викупило вказані права вимоги в ПУМБ).

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Комплекс Агромарс” заперечувало проти відкриття провадження у справі про банкрутство, посилаючись на можливість виконати зобов`язання за кредитними договорами без застосування процедури банкрутства, а також вказуючи на існування спору про право вимоги ініціюючого кредитора.

“Комплекс Агромарс” не погоджується з договорами відступлення права вимоги від 5 березня 2021 р і від 24 березня 2021 р, які уклали ПУМБ і ТОВ “Інтер Вей Капітал”, а тому 10 червня 2021 звернувся до суду з позовною заявою про визнання цих договорів недійсними.

ТОВ “Комплекс Агромарс” вказувало, що ТОВ “Інтер Вей Капітал” набуло право звертатися до суду на підставі договору відступлення прав вимоги за кредитним договором від 05 березня 2021 р в період дії обмежень, встановлених законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 18 червня 2020 р щодо відкриття провадження у справах про банкрутство боржників — юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли в період дії карантину.

У постанові Північного апеляційного госпсуду від 17 серпня йдеться про те, що “з урахуванням встановлених обставин справи, колегія суддів доходить висновку про те, що грошові вимоги кредитора носять спірний характер, оскільки відносно них відсутнє судове рішення, вони не визнаються та заперечуються боржником.

У постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного суду від 13 серпня 2020 р по справі № 910/4658/20 наведено висновок про те, що встановлення відсутності спору про право щодо вимог ініціюючого кредитора є обов`язковою умовою для відкриття провадження у справі про банкрутство боржника”.

Крім того, встановлено, що ТОВ “Інтер Вей Капітал” звернулося із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ “Комплекс Агромарс” до Господарського суду міста Києва 5 липня 2021 р.

У вказаній заяві йдеться про те, що починаючи з 30 листопаду 2020 р ТОВ “Комплекс Агромарс” не виконуються зобов`язання за кредитним договором, не повертаються кредитні кошти відповідно до графіку, затвердженого додатковою угодою № 64 від 29 жовтня 2020 р, а з 29 жовтня 2020 р боржником не повертаються кредитні кошти в повному обсязі, проценти, штрафні санкції, строк яких настав — відповідно до вимоги про дострокове повернення кредиту.

На підставі встановлених обставин справи, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство з підстав наявності законодавчих обмежень у вигляді заборони на відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, вимоги до якого виникли у кредитора після 12 березня 2020 р — в період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів з метою запобігання поширенню короновірусної хвороби COVID-19, що судом першої інстанції враховано не було.

За даними держреєстру, кінцеві бенефіціари ТОВ “Комплекс Агромарс” — Євген і Марина Сігали, а кінцеві бенефіціари ТОВ “Інтер Вей Капітал” — Василь та Євген Астіони.

Нагадаємо, що 14 липня Господарський суд Києва відкрив провадження в справі про банкрутство ТОВ “Комплекс Агромарс”.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна за підсумками січня-квітня 2021 р повернула собі місце в трійці найбільших експортерів курятини в Євросоюз.

Варто зазначити, що Україна займає шосте місце в рейтингу світових постачальників курятини. Світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2020 р країна експортувала 3,8 млн тонн.

Друге місце з показником в 3,3 млн тонн належить США, третє — ЄС. У минулому році країни ЄС експортували 1,4 млн тонн м’яса птиці. Україна з показником в 400 тис. тонн посідає шосте місце в рейтингу.

Total
0
Shares
Previous Article

Axel Springer домовився про покупку медіакомпанії Politico за 1 млрд дол.

Next Article

Виробництво картоплі в Україні за 10 років скоротилося на 13%

Related Posts
Total
0
Share