Суд задовольнив апеляцію Amazon у справі про податки на 250 млн євро

Європейський суд загальної юрисдикції анулював рішення Єврокомісії від 2017 р., яка зобов’язувала Amazon виплатити податки в розмірі 250 млн євро. Стільки, на думку влади ЄС, онлайн-рітейлер недоплатив, незаконно використовуючи податкові пільги в Люксембурзі, де у нього зареєстровано європейський підрозділ. На думку суду, Єврокомісія не довела, що у компанії були податкові переваги, повідомляє Коммерсант.

У своєму рішенні Єврокомісія стверджувала, що через незаконні податкові пільги майже три чверті прибутку, отриманого Amazon в Європі, були виведені з-під оподаткування. Тобто Amazon, на думку ЄК, сплатив у чотири рази менше податків, ніж інші місцеві компанії, які підпадають під ті ж самі податкові правила. Amazon опротестував це рішення в Європейському суді загальної юрисдикції, який погодився з Amazon. Суд зазначив, що ЄК не змогла довести “неправомірного зниження податкового тягаря” для люксембурзького підрозділу компанії.

Amazon вітає рішення суду і знову підкреслює, що компанія виплачує податки в повній відповідності з місцевими та міжнародними податковими процедурами і “не користується ніяким особливим ставленням”.

Це вже друге рішення Європейського суду загальної юрисдикції за останній рік, в якому він зазначає, що ЄК не змогла довести існування податкових переваг для компанії. У липні минулого року таке рішення було прийнято у спорі Єврокомісії і компанії Apple. ЄК вимагала від Apple сплати 13 млрд євро податків, які компанія нібито не виплатила в 2016 р. в Ірландії. Суд також встав на сторону компанії. Але його рішення було невдовзі опротестовано ЄК у вищій судовій інстанції — Європейському суді. Аналогічним чином може бути опротестовано і рішення Європейського суду загальної юрисдикції щодо Amazon.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший в світі інтернет-рітейлер Amazon.com Inc. за 12 місяців, що завершилися 31 березня, отримав чистий прибуток у розмірі 26,9 млрд доларів США.

Нагадаємо, юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Total
0
Shares
Previous Article

Українське автовиробництво зросло за рік у 16 разів

Next Article

Глобальні банки переводять бізнес з Індії в інші країни через COVID-19

Related Posts
Читать дальше

Україна володіє родовищами 21 елементу критичної сировини для потреб зеленої енергетики

На території України зосереджені родовища 21 рідкоземельного елементу, з переліку 30 речовин, що визначені Євросоюзом як критична сировина…
Total
0
Share