Суд визнав банкрутом машинобудівний завод Ахметова

Господарський суд Донецької області 15 вересня визнав банкрутом ТОВ “Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод” і відкрив ліквідаційну процедуру. За даними державного реєстру, кінцевий бенефіціар підприємства — Рінат Ахметов, повідомляє FINBALANCE.

13 липня 2021 р суд визнав вимоги низки кредиторів до ТОВ “Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод”, у тому числі ПрАТ “Криворізький завод гірничого обладнання” в розмірі 125,95 млн грн (четверта черга), ПрАТ “Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча” — 117,5 млн грн (четверта черга), ТОВ “Корум Донецькгірмаш” — 25,1 млн грн (четверта черга), ТОВ “Компанія “Гірничі машини” — 24,2 млн грн (четверта черга), ПрАТ “Науково-виробнича компанія “Гірничі машини” — 13,1 млн грн (четверта черга), ТОВ “Корум Сорс” — 17,6 млн грн (четверта черга) тощо.

Разом з тим, суд відмовився визнати кредиторські вимоги Промінвестбанку на 139,4 млн грн до ТОВ “Гірничі машини-Дружківський машинобудівний завод” як поручителя ПрАТ “Корум Україна” за договором про відкриття кредитної лінії від 30 травня 2013 р.

Суд вирішив, що Промінвестбанк “не надав належних та допустимих доказів, що підтверджують факт порушення ПрАТ “Корум Україна” своїх зобов`язань за кредитним договором №15-93/19-8/13″.

ПАТ “Дружківський машинобудівний завод” – виробник гірничошахтного обладнання, пов`язаний з Corum Group (раніше холдинг називався “Гірничі машини”) — це підрозділ СКМ, що спеціалізується на виробництві та сервісі обладнання в галузі видобутку, переробки і транспортування корисних копалин, а також проектуванні і будівництві шахт та інших інфраструктурних об’єктів.

За даними державного реєстру, кінцевим бенефіціаром ПрАТ “Корум Україна” і ТОВ “Корум Україна” є Рінат Ахметов.

Варто зазначити, що Господарський суд Донецької області відкрив провадження в справі №905/2199/20 про банкрутство корпорації “Індустріальна спілка Донбасу”, відомої також як Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Ініціатор процедури — компанія Indumet S.A. (Люксембург), яку Сергій Тарута (міноритарій ІСД) пов’язує з російською державною корпорацією ВЕБ.РФ (фактичний мажоритарій ІСД).

Total
0
Shares
Previous Article

Німеччина зібрала рекордну кількість податків на собак

Next Article

Одеський припортовий завод зупиняє роботу через високі ціни на газ

Related Posts
Total
0
Share