Суд виключив Сумихімпром з переліку об’єктів великої приватизації

Господарський суд Києва задовольнив позов ПАТ “Сумихімпром” до Кабінету міністрів та скасував розпорядження уряду від 10 травня 2018 р і від 16 січня 2019 р у частині включенні “Сумихімпром” до переліку об`єктів великої приватизації, повідомляє FINBALANCE.

Згідно з судовими матеріалами, ще в 2011 р було порушене провадження в справі про банкрутство ПАТ “Сумихімпром”. У 2012 р було введено процедуру санації (яка неодноразово продовжувалася й триває донині). Як відомо, менеджмент ПАТ “Сумихімпром” вважають близьким до олігарха Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, що в кінці червня Служба безпеки України заявила:

“У ході досудового розслідування задокументовано факти штучного формування керівництвом ПАТ “Сумихімпром” кредиторської заборгованості товариства через залучення під заставу його майна кредитних коштів, які у подальшому витрачались на придбання у підконтрольних структур сировини за завищеними цінами.

Крім того, за висновками фахівців, розпочата у 2012 р процедура санації підприємства не відповідає вимогам законодавства і сприяє подальшому нарощуванню його боргів. Дії менеджменту призвели до формування боргових зобов`язань ПАТ “Сумихімпром” на суму понад 2 млрд грн, невиплати державі дивідендів та фактичного унеможливлення законної приватизації товариства.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями здійснення господарської діяльності та проживання фігурантів, під час яких вилучено чорнову бухгалтерію та інші матеріали, що підтверджують протиправний характер їхніх дій.

Для недопущення незаконного відчуження стратегічного держпідприємства судовими органами накладено арешт на майновий комплекс ПАТ “Сумихімпром”.

Нагадаємо, що 4 серпня Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії “Толексіс Трейдінг Лімітед” (Кіпр) і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Варто зазначити, що офшорна компанія“Толексіс Трейдінг Лімітед” входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа.

Як вже повідомляло NotaВene, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) анулювала чотири титанові, три вуглеводневі й дві рудні ліцензії. Власниками компаній є українські бізнесмени Дмитро Фірташ і Павло Фукс.

“Було анульовано як недобросовісним надрокористувачам чотири титанові, три вуглеводневі й дві рудні ліцензії, які не використовувалися відповідно в 2018-му, 2019-му та 2017 роках”, — заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов.

Total
0
Shares
Previous Article

За підсумками 7 місяців імпорт переважає експорт

Next Article

Глобальний борг наближається до 300 трлн дол.

Related Posts
Читать дальше

Наглядова рада Укрзалізниці скасувала рішення про створення УЗ Карго та УЗ Інфра

Наглядова рада АТ “Укрзалізниця” зажадала від правління акціонерного товариства не здійснювати будь-яких дій, пов’язаних зі зміною структури компанії,…
Total
0
Share