Суд у Гаазі почав розгляд позову Нафтогазу проти РФ

Арбітражний трибунал у Гаазі 21 лютого розпочав слухання щодо визначення розміру компенсації НАК “Нафтогаз України” за втрачену можливість використовувати активи після анексії Криму, повідомляє голова правління державної компанії Юрій Вітренко.

“Росія незаконно присвоїла український Крим і вже 8 років користується тим, що належить українцям, зокрема і національній компанії “Нафтогаз”. Йдеться про родовища, бурові установки, підземні сховища, кораблі, газотранспортну систему та багато інших об’єктів, які ми наразі не можемо використовувати”, — зазначає Вітренко.

Нафтогаз вимагає компенсації завданих збитків у понад 10 млрд дол., включаючи відсотки. Відповідну оцінку збитків у суді представляють міжнародні експерти. Роботу над визначенням і обґрунтуванням їх суми Нафтогаз почав у 2015 р.

Росія на першому етапі відмовилася брати участь в арбітражі і відмовилася від участі в процесі. Вже після винесення арбітражного рішення на користь Нафтогазу, яким Росію було визнано винною за експропріацію активів компанії, вона змінила свою позицію і стала брати участь в арбітражі. Але РФ наполягала на зміні процесуального графіку, щоб мати можливість донести свою позицію. Такі процесуальні диверсії вплинули на тривалість розгляду справи.

Нафтогаз очікує, що арбітражне рішення буде прийнято на початку наступного року. Тривалість процесу пояснюється його складністю, що вимагає нетривіальних аргументів, як юридичних, так і економічних, щодо кожного активу.

Нагадаємо, що НАК “Нафтогаз України” подала до німецького регулятора заявку на участь у процесі сертифікації газогону Північний потік-2.

Total
0
Shares
Previous Article

Київ увійшов до топ-10 міст світу з найбруднішим повітрям

Next Article

Російські банки у грудні завезли 5 млрд дол. готівкою

Related Posts
Total
0
Share