Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

30 листопада Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення суду першої інстанції про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) у власність держави, повідомляє Фонд державного майна.

До винесення рішення суду 49% ТОВ “ЗТМК” належало компанії Tolexis Trading Limited (група компаній DF Group Дмитра Фірташа).

Фонд держмайна стверджує, що рішення суду про повернення ЗТМК державі буде виконано найближчим часом.

Нагадаємо, що 4 серпня 2021 р Господарський суд Запорізької області задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії Tolexis Trading Limited (Кіпр) і ТОВ “Запорізький титано-магнієвий комбінат” щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу комбінату.

Зокрема, суд встановив, що Tolexis Trading Limited після отримання у 2013 р частки новоствореного ТОВ “ЗТМК” не виконала взятих на себе зобов’язань щодо забезпечення 110 млн дол. інвестицій в модернізацію підприємства впродовж 2013-2015 рр.

Крім того, в суді булу доведено, що підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, незважаючи на те, що частка держави в ТОВ “ЗТМК” становила 51%. Водночас цим менеджментом було розтрачено залучені 110 млн дол. на погашення раніше створених заборгованостей ТОВ “ЗТМК” за енергоносії перед кредиторами, пов’язаними з Group DF. Пізніше ці кошти були виведені на рахунки офшорних фірм. Натомість на модернізацію підприємства було спрямовано лише 20 млн грн.

Директором ТОВ “ЗТМК” з 2010 р був Володимир Сивак. До цього він обіймав посаду заступника голови правління — комерційного директора найбільшого виробника кальцинованої соди в Україні — Кримського содового заводу, підконтрольного Group DF Дмитра Фірташа.

НАБУ затримало Сивака у вересні 2016 р за підозрою у розтраті 492 млн грн компанії-співвласника комбінату Tolexis Trading Limited, які мали піти на розвиток підприємства, а були витрачені на погашення його боргів, що компанія-інвестор мала зробити самостійно.

Проте Заводський суд Запорізької області у травні 2019 р ухвалив виправдувальний вирок у справі Володимира Сивака про розтрату 492 млн грн. У січні 2021 р рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду вирок суду першої інстанції залишено без змін, однак Верховний суд на початку листопада скасував виправдальний вирок та скерував справу на новий апеляційний розгляд.

“Запорізький титано-магнієвий комбінат” є єдиним виробником губчастого титану в Європі. Його проєктна потужність — 20 тис. тонн на рік, проте через знос виробничих фондів підприємство нині може випускати 10 тис. тонн губки. 

Як вже повідомляло NotaВene, комітет з правил Палати представників США схвалив поправки до проєкту оборонного бюджету США на 2022 р. Серед прозицій конгресменів — використання титану з України.

Поправка, подана конгресменом-республіканцем, пропонує посилити співпрацю з титановою індустрією України замість використання ресурсів з Китаю та Росії, від яких зараз залежні Сполучені Штати. На думку законодавців, це має бути стратегічним пріоритетом відносин України та США. У поправці йдеться, що титан необхідний для оборонно-промислової бази Сполучених Штатів. 

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток великих промпідприємств Китаю зріс на 42%

Next Article

Інфляція в єврозоні досягла максимуму за 25 років

Related Posts
Читать дальше

Юрій Вітренко став в.о. міністра енергетики в обхід Верховної Ради

21 грудня Кабінет міністрів призначив колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка виконуючим обов’язки міністра енергетики, повідомляє…
Total
0
Share