Строк оренди землі сільгосппризначення має бути не менше 7-10 років

Кабінет міністрів розглядає 21 квітня на своєму засіданні проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель”, який передбачає мінімальні терміни для оренди земельних ділянок сільскогосподарського призначення.

Метою прийняття закону є визначення на законодавчому рівні організаційно-правових засад консолідації земель, передусім сільскогосподарського призначення, для забезпечення формування сталого сільскогосподарського землекористування земельних масивів та створення умов для ефективного землекористування, йдесть в пояснювальній записці.

Стаття 37 законопроєкту містить такі правки:

“11. Строк оренди земельних ділянок сільскогосподарського призначення не може бути меншим ніж 7 років”.

“12. Строк оренди земельних ділянок сільскогосподарського призначення, які є земельними ділянками мелірованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, не може бути меншим ніж 10 років”.

Нагадаємо, основний закон “Про обіг сільськогосподарських земель” набирає чинності з 1 липня 2021 р. Варто зазначити, що перші три роки операції купівлі-продажу можуть здійснювати тільки фізичні особи. Типові договори оренди, затверджені Кабінетом міністрів, передбачають пріоритетне право орендаря викупа цієї землі.

Як вже повідомляло NotaВene, сьогодні значна конкуренція спостерігається саме за оренду паїв. Їхніх власників заохочують довгостроковою орендою. “Якщо договори оренди закінчуються через рік-два, ми заздалегідь ведемо перемовини, офіційно надаємо одноразову нагороду від 500 дол. до енної суми. Абсолютно легально підписати договір про оренду (інколи на 49 років), де чітко зазначено, що до його завершення та при повній сплаті оренди, орендодавець не буде змінювати умови договору”, — розповідає NotaВene фермер із Запорізькій області Віктор Грищук.

Total
0
Shares
Previous Article

Казначейські облігації США допустили до обігу в Україні

Next Article

Прибуток Ощадбанку скоротився в 10 разів

Related Posts
Total
0
Share