Ставки фрахту ЗПГ-танкерів встановили рекорд

Спотові ставки фрахту для танкерів, що перевозять зріджений природний газ (ЗПГ) в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, досягли рекордного рівня. Стабільно високий потік вантажів із США до регіону підвищує попит на судна, повідомля worldoil.

Вартість фрахтування судна для перевезення зрідженого газу з Австралії до Японії підскочила до 316 750 дол. /за добу, що у п’ять разів вище, ніж два місяці тому. Про це свідчать дані Spark Commodities. Це перевершує попередній максимум січня під час сильного похолодання у Північно-Східній Азії.

Стрибок стався напередодні пікового зимового сезону споживання і викликає занепокоєння азіатських покупців з приводу того, що нижчі, ніж зазвичай, температури можуть посилитися нестачею суден. Це спричинить ще більше зростання витрат на сировину для електроенергії.

Орієнтовні ціни на ЗПГ в Азії нині становлять близько 39 дол. за млн британських теплових одиниць (MMBtu; 1396 дол./тис. кубів). Це нижче піку 56 дол. /MMBtu (2005 дол./тис. кубів) на початку жовтня, але вище пікового значення, зафіксованого минулої зими.

“Останнім часом в Азії спостерігається зростання попиту на американський ЗПГ, але це також означає зростання попиту на судна, які доставляють ЗПГ до Тихого океану, — каже генеральний директор AG&P Group Джозеф Сігельман. — Становище судів залишатиметься напруженим до кінця зими”.

Inpex Corp., Kyushu Electric Power Co. та PTT International Trading підписали минулого місяця меморандум про співпрацю у торгівлі ЗПГ та наймання танкерів-газовозів для оптимізації своїх операцій в умовах нестачі суден.

Азіатські покупці сподіватимуться, що взимку в США не буде незапланованих перебоїв у постачаннях ЗПГ, оскільки це змусить їх шукати вантажі в Австралії, Південно-Східній Азії чи Катарі, що чинитиме ще більший тиск на ринок танкерів.

Вони також прагнуть уникнути повторення заторів, зафіксованих у Панамському каналі минулої зими, і розвертають судна в обхід мису Доброї Надії зі США до Азії.

Нагадаємо, що в липні світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів — цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Ціни на зріджений природний газ (ЗПГ), що доставляється в Азію, зросли вище 13 дол. за млн британських теплових одиниць (Btu), що стало найвищим показником для цієї пори року з 2013 р, в той час як оптові ціни на природний газ в Нідерландах і США також виросли до багаторічних максимумів.

Total
0
Shares
Previous Article

Зростання цін на чіпи дозволило Тайваню досягти рекордного обсягу експорту

Next Article

Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну

Related Posts
Total
0
Share