Ставки фрахту суховантажів вперше за 5 тижнів пішли вгору

Наприкінці минулого тижня індекс морських навалювальних вантажів Балтійської біржі вперше за п’ять тижнів продемонстрував щотижневе зростання, повідомляє gCaptain з посиланням на Reuters.

Загальний індекс, що враховує ставки для суден типу Capesize, Panamax і Supramax, за тиждень додав 3,4% і сягнув 2807. Цьому сприяла висока динаміка ставок в сегменті великогабаритних суден.

Індекс Capesize за тиждень зріс на 17% — до 3836. Середньодобова виручка операторів суден Capesize, що перевозять залізну руду й вугілля, сягнула 31 811 дол.

12 листопада індекс Panamax також впав до найнижчого рівня за п’ять місяців — 2930 пунктів. За тиждень він знизився на 4,6%. Середньодобова виручка суден цього класу сягнула 26 370 дол.

Індекс Supramax минулого тижня знизився на 6,7% — до 2253 пунктів.

Поточні тенденції на ринку суховантажів видання пов’язує з тим, що учасники саміту в Глазго продемонстрували слабке бажання відмовитися від найбільш брудного викопного палива. І цей сигнал спонукав деяких інвесторів реструктурувати свій бізнес.

Варто зазначити, що тенденція до зростання ставок на суховантажі почалася ще у 2016 р. До кінця вересня 2021 р індекс Балтійської біржі злетів до найвищого рівня за 13 років.

У жовтні в балкерному секторі почалося коригування. Наприкінці місяця індекс Балтійської біржі впав до найнижчого рівня більш ніж за місяць.

Загалом поточна ситуація на ринку фрахту нагадує бульбашку. Але інструментів швидкого вирішення проблеми немає. Західні та українські експерти очікують збереження нинішньої підвищеного навантаження на портові потужності й високих ставок фрахту в 2022 р. Принаймні в першій половині 2022 р.

Як вже повідомляло NotaВene, різке зростання обсягів контейнерної перевалки в першому півріччі 2021 р дозволило портовому комплексу Лос-Анджелес / Лонг-Біч обігнати Гонконг в рейтингу найбільших контейнерних портів світу.

Total
0
Shares
Previous Article

Німеччина призупиняє сертифікацію оператора Північного потоку 2

Next Article

Від початку року Південна Корея подвоїла продаж електромобілів

Related Posts
Читать дальше

Суд заарештував частину нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заарештував за позовом Спеціалізованої антикорупційної прокурати частину магістрального нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок, яким володіло ТОВ…
Total
0
Share