Ставки фрахту суховантажів сягнули 12-річного максимуму

Індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відстежує ціни на морські перевезення насипних і навалювальних вантажів по всьому світу, сягнув максимальної позначки майже за 12 років — від кінця листопада 2009 р, повідомляє Інтерфакс з посиланням на Trading Economics.

Значення індикатора 20 вересня зросло ще на 0,7%, або на 29 пунктів, і сягнуло 4304 пунктів.

Зростання індексу зумовлене загальним відновленням попиту на сировинні товари й різними перебоями в поставках, у тому числі пов’язаними з нестачею суден. У портах утворюються черги на навантаження-розвантаження суден через карантинні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19.

У результаті підіндекс вартості оренди суден класу Capesize, які зазвичай використовують для транспортування залізної руди і вугілля, збільшився в понеділок на 1% — до найвищої позначки з грудня 2009 р.

Ціна фрахту кораблів класу Panamax, якими перевозять зокрема зерно, піднялася на 0,3% і досягла максимуму більш ніж за два тижні.

Нагадаємо, що до початку вересня ставки фрахту на суховантажі класу Supramax і Handysize сягнули пікового рівня на фоні високого попиту на товари, які доставляються ними, завантаженості портів і неефективності флоту. Наприкінці серпня ставка фрахту на судна типу Capesize пробила позначку 50 тис. дол. на добу.

Експерти вважають, що попит на сухі насипні перевезення, найімовірніше, залишиться незмінним. Адже уряди в усьому світі й надалі запроваджують різні заходи пом’якшення грошово-кредитної політики для стимулювання економіки своїх країн.

Як вже повідомляло NotaВene, 23 березня надвеликий контейнеровоз Ever Given сів на мілину в південній частині Суецького каналу в Єгипті і заблокував один з найжвавіших морських торговельних шляхів в світі. Через канал проходить близько 12% світової торгівлі.

Total
0
Shares
Previous Article

З 23 вересня в Україні оголошено жовтий рівень епіднебезпеки

Next Article

Валовий зовнішній борг України зріс до 125,3 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share