Стартап українського інженера залучив 20,5 млн дол.

Компанія Universal Hydrogen, засновником якої є українець Павло Єременко, яка планує поставляти водневі двигуни для регіональних літаків, оголосила про залучення 20,5 млн доларів США в рамках фінансування серії A. Кошти підуть на збільшення штату компанії з 12 до 40 осіб і розвиток власних технологій, повідомляє Techrunch.

Раунд фінансування очолив венчурний фонд Playground Global з синдикатом інвесторів, включаючи Fortescue Future Industries, Coatue, Global Founders Capital, Plug Power, Airbus Ventures, Toyota AI Ventures, Sojitz Corporation і Future Shape.

“Водень — єдиний реальний шлях для авіації досягти цілей Паризької угоди і допомогти обмежити глобальне потепління, — каже Єременко. — Ми збираємося побудувати наскрізний ланцюжок створення вартості водню для авіації до 2025 р”.

Першим продуктом компанії стануть легкі модульні капсули для транспортування “зеленого водню”, виробленого з використанням відновлюваних джерел енергії, в літаки, оснащені водневими паливними елементами. В кінцевому підсумку капсули будуть доступні в різних розмірах для літаків — від повітряних таксі вертикального зльоту і посадки до вузькофюзеляжних літаків.

“Ми хочемо, щоб вони були взаємозамінними в кожному класі літаків, на зразок сучасних споживчих акумуляторів“, — розповідає Єременко.

Щоб допомогти запустити ринок своїх капсул, Universal Hydrogen сама розробляє один такий літак — модифікований турбогвинтовий двигун на 40-60 місць, здатний виконувати регіональні польоти на відстань до 700 миль. Проєкт є результатом співпраці з інвесторами Plug Power, який буде постачати водень і паливні елементи, і magniX, який розробляє двигуни для електричних літаків. Єременко сподівається, що літак компанії почне комерційні польоти у 2025 р.

Варто зазначити, що компанія Boeing бере на себе зобов’язання, що її цивільні літаки до 2030 року будуть оснащені і сертифіковані для експлуатації виключно на екологічних видах авіаційного палива.

Нагадаємо, що компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова допоможе NASA у висадці людей на Місяць у 2023 р. — вона отримала замовлення на суму 93,3 млн доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна оцінює потенціал виробництва зеленого водню в 5,5 млрд кубометрів на рік.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі персональних комп'ютерів за рік зросли на 44%

Next Article

Частка туризму в світовому ВВП скоротилася вдвічі

Related Posts
Total
0
Share