США заявили про початок продажу нафти зі стратегічних запасів

Міністерство енергетики США схвалило перше вивільнення зі Стратегічного нафтового резерву (SPR) 4,8 млн. барелів нафти в рамках обміну, повідомляє міненерго.

Постачання для компанії ExxonMobil будуть здійснені зі сховищ Bryan Mound, West Hackberry та Bayou Choctaw. Повідомлялося, що міністерство планує повернути нафту, що продається в SPR в 2022-2024 рр.

Нагадаємо, що в листопаді президент США Джо Байден, невдоволений тим, що ОПЕК+ недостатньо збільшує постачання нафти на ринок, що викликає зростання цін на пальне, оголосив про намір Штатів продати 50 млн барелів нафти з SPR, скоординувавши цей крок із Китаєм, Японією, Індією, Південною. Кореєю та Великою Британією. Пізніше стало відомо, що з 50 млн. барелів, запланованих до вивільнення США, продаж 18 млн барелів був оголошений ще рік тому, але не відбувся, а 32 млн барелів підлягають поверненню.

ОПЕК+, перед черговим засіданням якої було зроблено це оголошення, визнала вплив такого кроку на ринок незначним, як і більшість аналітиків. Втім, експерти зазначали, що чутки про плани вивільнити нафту з SPR утримали ціни на нафту на рівні 80 дол. за барель, тоді як на ринку були присутні “бичачі” настрої.

Так, за словами голови підрозділу зі стратегії товарних ринків ING Уоррена Паттерсона, інформаційний шум про вивільнення SPR дозволив побачити ціну на нафту в моменті нижче за 80 дол. за барель, хоча котирування Brent наприкінці жовтня були близькі до 87 дол. за барель.

Компанії, зацікавлені у купівлі нафти з SPR, мали подати заявки на участь в аукціонах не пізніше 6 грудня. Міненерго США розподілить контракти серед учасників аукціонів до 14 грудня, а постачання по них здійснюватиметься в період з січня по квітень 2022 р.

Міненерго зазначає, що продовжить приймати заявки від зацікавлених компаній, а також нагадує, що випустить повідомлення про продаж ще 18 млн барелів, вивільнення яких було схвалено Конгресом США 17 листопада.

“У міру того, як світова економіка відновлюється після пандемії, пропозиція нафти не збільшувалася темпами, необхідними для задоволення попиту. Незважаючи на те, що ціни на нафту впали в середньому на 10% за останній місяць, а ціни на бензоколонках почали падати, адміністрація продовжує приймати заходи для усунення розриву між попитом та пропозицією на ринку та зниження цін на енергоносії для американців”, — наголошує міністерство.

Як вже повідомляло NotaВene, державна нафтогазова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco у січні підвищить ціни на всі сорти нафти для покупців з Азії та США, при цьому для країн Північно-Західної Європи та Середземномор’я ціни будуть знижені.

Варто зазначити, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило оцінку вартості нафти протягом найближчих двох років у рамках базового сценарію, що відображає підвищення попиту. Крім того, передбачається, що ОПЕК+ продовжить керувати пропозицією принаймні у короткостроковій та середньостроковій перспективі.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво металоконструкцій зросло на 6%

Next Article

80% світової хмарної інфраструктури контролюють вісім компаній

Related Posts
Читать дальше

Samsung залишається лідером на світовому ринку телевізорів 15 років поспіль

Південнокорейський гігант продовжує займати лідируючу позицію на світовому ринку телевізорів. Samsung завойовує перше місце п’ятнадцятий рік поспіль, стверджує…
Читать дальше

Мінфін створив компанію для доступного іпотечного кредитування

Міністерство фінансів створило ПАТ “Українська фінансова житлова компанія” для запуску доступного іпотечного кредитування населення, яку очолив ексзаступник міністра…
Total
0
Share