США ввели нові санкції проти Росії

Сполучені Штати запровадили низку санкцій проти фізичних осіб з російським громадянством, а також комерційних компаній та організацій в зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального. Крім того, набувають чинності і інші обмеження.

Міністерство фінансів США оголосило про санкції стосовно першого заступника керівника адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, директора ФСБ Олександра Бортникова. Відповідно до опублікованого списку мінфіну, обмежувальні заходи вводяться і проти заступників міністра оборони Олексія Криворучка та Павла Попова, директора ФСВП Олександра Калашникова, генпрокурора Ігоря Краснова і начальника управління президента РФ з внутрішньої політики Андрія Яріна.

Міністерство торгівлі США розмістило список 13 компаній, проти яких запровадили санкції в зв’язку з “підтримкою російських програм по зброї масового знищення та діяльністю з хімічної зброї”. Серед них дев’ять російських фірм, три німецьких і одна швейцарська. Документ розміщений в Федеральному реєстрі США.

Санкції введені проти Chimmed Group, Chimconnect GmbH, Chimconnect AG, Pharmkontract GmbH, Femteco, Interlab, LabInvest, ТОВ Analit Products, ТОВ Intertech Instruments, Pharmcontract GC, Rau Farm, Regionsnab і Riol-Chemie. Обмеження також поширили на ФГБУ “27 Науковий центр” (воно також потрапило в список юросіб, проти яких введені санкції мінфіну).

Мінторг ввів вимогу про отримання ліцензій на експорт, реекспорт та передачу ряду товарів компаніям, які потрапили під санкції. На думку відомства, це дозволить переконатися в тому, що товари США не будуть застосовуватися в діяльності, яка загрожує національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам США.

Окрім того, Сполучені Штати в рамках санкцій відмовляють Росії в наданні кредитів, кредитних гарантій або іншої фінансової допомоги з боку урядових фінансових організацій США, в тому числі з боку експортно-імпортного банку США, говориться в заяві Державного департаменту.

США включають Росію в список країн, щодо яких діє відмова в експорті оборонних продуктів, технологій і послуг. Про це в спеціальному повідомленні, поширеному 2 березня, оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен. Виняток у цьому правилі буде зроблено тільки для підтримки міжурядової космічного співробітництва, в той же час комерційне космічну співпрацю буде припинено після шестимісячного перехідного періоду.

“Сполучені Штати приєднуються до Європейського Союзу в засудженні і реакції на використання Російською Федерацією хімічної зброї при спробі вбивства російського опозиціонера Олексія Навального в серпні 2020 р. і його подальшого тюремного ув’язнення в січні 2021 р. Ми поділяємо заклопотаність ЄС з приводу посилення авторитаризму в Росії і вітаємо рішучість ЄС ввести санкції”, — йдеться в повідомленні Блінкена.

Нагадаємо, отруєння російського опозиційного лідера, юриста, політичного і громадського діяча, голови Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального, було зафіксовано вранці 20 серпня 2020 р. Навальному стало погано під час перельоту з Томська в Москву. Літак здійснив екстрену посадку в аеропорту Омська. Навальний в несвідомому стані був доставлений у відділення токсікореанімаціі міської клінічної лікарні № 1 Омська, де його ввели в штучну кому і підключили до апарату штучної вентиляції легенів. Два дні потому Навального перевезли на лікування в клініку «Шаріте» в Берліні.

17 січня Навальний, який прилетів з Берліна до Москви, був затриманий в аеропорту Шереметьєво після проходження паспортного контролю.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна відновила експорт електроенергії в Європу

Next Article

З початку року зовнішня торгівля України зросла на 4%

Related Posts
Total
0
Share