США вперше в історії імпортували нафту з Ірану

США в березні поточного року вперше в історії імпортували нафту з Ірану — 1 млн барелів, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс” з посиланням на дані статистики американського міністерства енергетики.

З моменту початку ведення відповідної статистики в 1981 р зафіксовано лише імпорт в США 1,1 млн барелів нафтопродуктів з Ірану в жовтні 2020 р.

Американські нафтові санкції проти Тегерана були введені в листопаді 2018 р. Протягом півроку США дозволили восьми країнам імпортувати іранську нафту.

За статистикою, в березні США наростили імпорт нафти з Росії в порівнянні з попереднім місяцем в чотири рази — до менш 6,1 млн барелів (197 тисяч баррелів в добу). У порівнянні з березнем минулого року імпорт російської нафти виріс на чверть.

У той же час США збільшили імпорт нафти з Саудівської Аравії на третину в березні в порівнянні з попереднім місяцем — до 9,583 млн барелів (309 тис. б / д). При цьому даний показник в 1,4 рази менше в порівнянні з показником березня 2020 р (13,6 млн барелів, або 440 тис. б / д).

Імпорт з Нігерії в березні виріс більш ніж удвічі — до 2,9 млн барелів, з Анголи — вчетверо, до 1,6 млн барелів.

При цьому імпорт нафти з Лівії скоротився з 3,4 млн барелів у березні минулого року до 622 тисяч барелів у березні цього року.

В результаті в цілому імпорт нафти США з країн ОПЕК в звітному місяці виріс на 17% — до 20,8 млн барелів (672 тис. б / д).

Обсяг імпортованої нафти з країн не-ОПЕК був на 14% більше, ніж в попередньому місяці — 158,6 млн барелів.

Всього за підсумками березня США імпортували 256,9 млн барелів нафти і нафтопродуктів, з яких 179,4 млн барелів нафти (проти 156,5 млн барелів у лютому і 195,2 млн барелів у березні 2020 р).

Нагадаємо, державна нафтокомпанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) веде переговори про продаж до 49% в своїх трубопровідних активах консорціуму американських, китайських та місцевих інвесторів. За словами джерел The Wall Street Journal, сума операції може скласти від 10 млрд дол. до 15 млрд дол. Таким чином, трубопроводи Saudi Aramco будуть оцінені в цілому більше ніж в 20 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, ціни на нафту виросли на оптимістичних новинах з приводу відновлення економіки США та Європи, незважаючи на побоювання уповільнення попиту на паливо в Азії через зростання кількості випадків COVID-19 та нової хвилі обмежень. 18 травня вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures перевищила позначку 70 доларів США за барель вперше з березня поточного року.

Total
0
Shares
Previous Article

ІСТОРІЇ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ

Next Article

Світ щорічно втрачає п'яту частину врожаю пшениці через шкідників

Related Posts
Total
0
Share