США виділяють 54 млрд дол. на підтримку напівпровідникової галузі

Сенат США переважною кількістю голосів ухвалив пакет законів, спрямованих на зміцнення конкурентоспроможності країни. Всього на підтримку американської науки буде виділено 190 млрд дол., сфера виробництва напівпровідникових компонентів додатково отримає 54 млрд дол., з них 2 млрд дол. дістануться компаніям, які візьмуться випускати на території країни компоненти для автомобільної галузі, повідомляє Reuters.

Пакету законів ще належить отримати схвалення верхньої палати американського парламенту, потім свій підпис поставить президент Джозеф Байден.

Сенатор Чак Шумер, який виступав одним з ініціаторів законопроєкту, заявив: “Якщо ми нічого не робитимемо, наші дні в статусі домінуючої наддержави можуть бути полічені. Ми не допустимо, щоб Америка перетворилася на країну середньої руки в цьому столітті”.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо повідомила, що нова законодавча ініціатива дозволить створити в країні від семи до десяти нових підприємств з виробництва напівпровідникових компонентів. Представники General Motors назвали прийняття закону важливим кроком на шляху боротьби з дефіцитом чіпів, який продовжує підривати національну автомобільну галузь. Примітно, що навіть в освоєнні космосу США будуть покладатися на нову бюджетну лінію. На думку одного з сенаторів, NASA зможе використовувати виділені кошти на підготовку пілотованої місії на Місяць, на противагу намірам Китаю відправити людей на Марс.

Варто зазначити, що на тлі аналогічних програм інших країн і навіть компаній сума, яку пропонує виділити Сенат США не дуже велика, але влада країни має у своєму розпорядженні великий адміністративний ресурс.

Як відзначають експерти Bain в коментарях Bloomberg, виділення 52 млрд дол. є лише сигналом для компаній, які готові вкладати суттєвіші суми в американську промисловість на довгостроковій основі. Будівництво сучасного підприємства з виробництва чіпів в наші дні може обходитися мінімум в 10 млрд дол., і в п’ять разів більші субсидії з боку американських влади не здаються такою вже великою сумою.

Для порівняння, китайська влада готова на поточну п’ятирічку виділити близько 1,4 трлн дол. на забезпечення прориву в сфері виробництва напівпровідникових компонентів, технологій штучного інтелекту і автопілота на транспорті. Нарешті, одна тільки тайванська TSMC в найближчі три роки зобов’язується вкласти 100 млрд дол. в розширення виробничих потужностей.

Нагадаємо, що Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

 

Total
0
Shares
Previous Article

Верховний суд відмовив компанії Фірташа у намаганні стягнути 300 млн дол. з ОПЗ

Next Article

Україна скоротила імпорт яблук у 1,7 разів

Related Posts
Total
0
Share