США турбує зростаюча поінформованість Китаю про світові перевезення

Вашингтон побоюється, що Пекін використовує поінформованість про світову логістику у власних комерційних і стратегічних цілях, повідомляє The Wall Street Journal.

У зв’язку з перебоями у роботі портів усього світу та дефіцитом товарів, логістичні дані стали надзвичайно цінним товаром, а Китай, що розкинув інформаційні мережі, отримує доступ навіть до інформації, яка його прямо не стосується.

Увагу США привернули великі китайські компанії, що працюють у сфері логістики. Одна з таких фірм Logink з 450 тисячами користувачів знаходиться під наглядом міністерства транспорту Китаю. Газета називає компанію Amazon у сфері логістики та зазначає, що її система даних “на десять років випереджає конкурентів”.

Вікно Logink у світову торгівлю вже викликає в американському Конгресі побоювання, що Китаю доступна “скарбниця відомостей про національну безпеку та економічні інтереси” різних країн. WSJ зазначає, що занепокоєння влади США зростає, оскільки мініоборони відправляє військову техніку та запаси через порти по всьому світу, і тепер інформація про них доступна геополітичному супернику.

Ще однією чутливою областю для влади США є рідкісні елементи, щодо яких Білий дім хоче скоротити свою залежність від Китаю, зазначає WSJ. США вже хочуть домовитися про те, щоб постачання металів йшло через австралійську Lynas Rare Earths, проте компанія переробляє сировину в Малайзії, де товар проходить щонайменше через один порт, контрольований китайськими державними компаніями.

Побоювання щодо контролю Китаю над світовою логістикою виникають і в Європі. “Найочевидніший ризик, пов’язаний з Logink, полягає в тому, що він може допомогти китайським компаніям зростати швидше завдяки аналізу наявних у них даних”, — розповідає бізнес-консультант Portbase, цифрової мережі передачі даних найбільшого європейського порту Роттердам, Міс ван дер Віль.

Нагадаємо, що торгова війна і пандемія привели до істотного відокремлення напівпровідникового сектора США і Китаю відповідно. Згідно зі статистикою, взаємні інвестиції в цілому в період з 2016 р по 2020 р скоротилися на 75%, а в технологічному секторі падіння досягло 96%. Китайські інвестори тепер переключилися на країни Європи і Африки.

Як вже повідомляло NotaВene, регулятори зі США та Південної Кореї заблокували покупку південнокорейської компанії Magnachip Semiconductor Corp. приватним інвестиційним фондом з КНР Wise Road Capital — для того, щоб обмежити доступ Китаю до передових технологій виробництва мікрочіпів.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт рису зменшився на 10%

Next Article

Уряд продовжив дію спецмит на імпорт енергоресурсів з РФ

Related Posts
Total
0
Share