США переводять боротьбу проти китайських 5G-технологій в активну фазу

Американський уряд має намір використовувати всі ресурси для витіснення китайських компаній з ринку 5G-технологій. Якщо раніше США обмежувалися переважно погрозами і домовленостями, то тепер в дію вводяться спеціальні програми, що передбачають преференції і спеціальне навчання для тих, хто відмовиться від співпраці з КНР, повідомляє The Wall Street Journal.

Для країн, готових перейти в торговельній війні на бік США, передбачені фінансові стимули, а для політиків з країн Центральної та Східної Європи і країн, що розвиваються будуть організовані спеціальні тренінги — не рахуючи навчальних матеріалів, які будуть доступні бажаючим найбільш безболісно відмовитися від китайських 5G-технологій.

Головна мета — не допустити будівництво мобільних 5G-мереж на основі китайського обладнання виробництва Huawei Technologies Co. і ZTE Corp. За даними американської влади, в найближчі місяці і роки будуть організовані спеціальні тренінги для політиків, регуляторів і наукових співробітників, причетних до впровадження мобільних мереж. Проєкт буде реалізований під егідою міністерства торгівлі США.

Для тих, хто бажає ознайомитися з досвідом інших країн, влада США готує довідник, в якому на прикладі Великої Британії та інших союзників розбирається, як вводити обмеження на використання китайського телекомунікаційного обладнання.

G7 вже оприлюднила інформацію про будівництво глобальної інфраструктури — Build Back Better World. Вона позиціонується, як альтернатива китайському проєкту Belt and Road, який передбачає інвестиції КНР в інфраструктурні проєкти по всьому світу. При цьому новий проєкт США не є частиною ініціативи G7 — Сполучені Штати приділяють особливу увагу питанню будівництва телекомунікаційних мереж, в разі використання китайського обладнання підвищують ризики кібершіпіонажа та інших загроз.

У Конгресі США республіканці і демократи, забувши розбіжності, підготували законопроєкт, прийняття якого дозволить європейським країнам отримувати допомогу при покупці некитайського мережевого обладнання. Це вже пікова стадія економічної війни — кампанія, що заохочує відмову від обладнання Huawei, була організована ще кілька років тому. Успіх виявився частковим — якщо Німеччина відмовилася забороняти обладнання Huawei, то країни на зразок Великої Британії поспішили послідувати настійним проханням Вашингтону.

Хоча обладнання Huawei і інших китайських виробників зазвичай дешевше, ніж те, що випускається конкурентами на кшталт Ericsson і Nokia, в США наполягають, що кібербезпека важливіше сьогочасної вигоди, а 5G-технології щільно інтегровані практично в усі сфери життя — від автоматизованих заводів до вбудованих персональних датчиків серцевого ритму. У той же час Huawei і інші компанії стверджують, що вони не пов’язані з китайською владою і їх обладнання не буде використано для шпигунства.

Минулого місяця США здобули велику перемогу, виділивши Ефіопії кредит в розмірі 500 млн доларів для створення мережевої 5G-інфраструктури по всій країні, витіснивши китайських конкурентів. Закон поки забороняє американській владі давати аналогічні позики в бідних країнах Європи, які, однак, недостатньо бідні для того, щоб вважатися такими, що розвиваються. Проте в закон вже внесли деякі винятки, а в подальшому обидві партії готові віднести до їх числа і закупівлі телекомунікаційного обладнання. Очікується, що поправки будуть прийняті вже в поточному році.

За даними The Wall Street Journal, багато європейських країн скептично відносяться до китайського обладнання. У 2019 р Польща затримала представника Huawei за підозрою в шпигунстві, а уряд Румунії і країни Балтії зробили конкретні кроки по обмеженню використання обладнання Huawei. Певні заходи вживаються і в Чехії.

Проте Huawei поки знаходить підтримку навіть у серці Європи. В Угорщині розмістився новий дослідницький центр розробника, аналогічний з минулого року запрацював у Сербії. Багато країн беруть участь в китайській ініціативі, яка передбачає інвестиції КНР в будівництво доріг, портів та іншої інфраструктури.

Нагадаємо, що уряд США може надати Україні фінансову допомогу, щоб покрити різницю у ціні на обладнання 5G між китайською компанією Huawei та іншими постачальниками телекомунікаційних послуг. 

Як вже повідомляло NotaВene, міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР оприлюднило “План дій з інновацій та розвитку промислового інтернету (2021-2023)”, в якому пропонується до 2023 р. побудувати в Китаї передову інфраструктуру промислового інтернету. Проєкт передбачає масштабну інтеграцію 5G-інтернету і бізнес-форматів, а також значне збільшення загальної виробничої потужності промислового інтернету.

Варто зазначити, що мережа 5G у китайському Шеньчжені вже налічує понад 46 000 базових станцій. У Німеччині при цьому всього 850 базових станцій 5G. Іншими словами, за кількістю базових станцій 5G Шеньчжень випереджає Німеччину в 50 разів. В даний час Китай випереджає не тільки Німеччину, але і всю Європу.

Total
0
Shares
Previous Article

Укртранснафта вперше транспортувала алжирську нафту

Next Article

Мінфін залучив до бюджету від продажу ОВДП майже 8 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

Зеленський звільнив Горбуліна з Укроборонпрому

Президент Володимир Зеленський припинив повноваження члена наглядової ради державного концерну “Укроборонпром” Володимира Горбуліна, повідомляє президентський сайт. “Відповідно до…
Читать дальше

Невеликі сімейні ферми отримуватимуть субсидію в 5 тис. грн на гектар

Кабінет міністрів удосконалив процес надання державної фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств, тому відтепер аграрії зможуть отримати субсидію…
Total
0
Share