США готуються розірвати зв’язки із російськими банками

Білий дім підготував початковий пакет санкцій проти Росії, що включає заборону американським фінансовим установам обробляти транзакції для великих російських банків, повідомляє Reuters.

Слід зазначити, що ці заходи будуть реалізовані лише у разі вторгнення Росії до України. Вони спрямовані на те, щоб завдати шкоди російській економіці, розірвавши кореспондентські банківські відносини між цільовими російськими банками та банками США, які дозволяють здійснювати міжнародні платежі.

Під ці обмеження можуть потрапити російські Банк ВТБ, Сбер, ВЕБ і Газпромбанк.

Про плани адміністрації Джо Байдена розірвати кореспондентські банківські зв’язки, які є основою глобальних грошових потоків, раніше не повідомлялося.

США також можуть внести до чорного списку певних громадян РФ і компанії. Фігуранти цього списку фактично будуть виключені з американської банківської системи, їм заборонять торгівлю з американцями, а їхні активи в США — заморожені.

Нагадаємо, що банки РФ імпортували в грудні банкноти в іноземній валюті на 5 млрд дол. порівняно з 2,65 млрд дол. роком раніше, як запобіжний крок у разі санкцій, що створюють підвищений попит.

Як вже повідомляло NotaВene.news, фондовий ринок і рубль впали в Росії на тлі політичних новин. Індекс Мосбіржі ввечері 21 лютого впав на 8,63%, до 3100,54 пунктів, РТС — на 10,86%, до 1260,25 пунктів. Долар зріс до 78,7 руб. після 76,1 руб., євро — до 88,3 руб. після 86,6 руб. Падіння російських індексів спостерігалося на тлі зверненні голів невизнаних республік ДНР та ЛНР до президента РФ про визнання їхньої незалежності.

Total
0
Shares
Previous Article

Російські банки у грудні завезли 5 млрд дол. готівкою

Next Article

Нафта дорожчає через російську окупацію ОРДЛО

Related Posts
Total
0
Share