Споживання вугілля в США досягло 60-річного мінімуму

Group of men in a dark mine underground – mining concepts

У 2020 р споживання і видобуток вугілля в США перебували на найнижчому рівні з 1965 р, коли почали вносити дані у таблицю, повідомляє oilprice.

Різке зниження споживання вугілля у США є основною причиною різкого скорочення викидів CO2 у США за останнє десятиліття. Споживання вугілля на електростанціях було витіснене дешевшим природним газом і відновлюваними джерелами енергії, які мають набагато менший вуглецевий слід.

За даними Управління енергетичної інформації (EIA), при спалюванні вугілля виділяється близько 210 фунтів CO2 на мільйон британських теплових одиниць (BTU) енергії. Для порівняння, нафта виділяє близько 160 фунтів CO2 на мільйон BTU, а природний газ-117 фунтів CO2 на мільйон BTU.

Вугілля також виробляє багато інших шкідливих викидів при спалюванні на електростанціях, зокрема, діоксид сірки, який викликає кислотні дощі, ртуть та радіоактивні елементи.

Пандемія COVID-19 призвела до рекордного зниження світового споживання вугілля на 4,2% у 2020 р. У 38 країнах, що входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), споживання вугілля скоротилося у 2020 р на 15,2%. Але навіть у країнах, що не входять до ОЕСР (тобто у країнах, що розвиваються), споживання вугілля скоротилося у 2020 р на 1,4%.

Проте з 2000 р різко зросла нерівність між споживанням вугілля в країнах ОЕСР і країнах, що не входять до ОЕСР.

Шість з десяти найбільших світових споживачів вугілля знаходяться в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Всі найбільші споживачі минулого року фіксували зниження споживання вугілля з 2019 р, за винятком Китаю і В’єтнаму. Китай домінує у світовому споживанні та виробництві вугілля, але виробники вугілля географічно більш різноманітні, ніж споживачі вугілля.

Нагадаємо, що ДТЕК Енерго та Центренерго домовились про спільну поставку 75 тис. тонн вугілля зі США, обсяг вугілля буде розподілено рівними частинами між генеруючими компаніями.

Як вже повідомляло NotaВene, за даними, зібраними Europe Beyond Coal, 50% вугільних теплових електростанцій закриють або планують зупинити до кінця десятиліття. Це стосується всього європейського континенту, включаючи Західні Балкани та Туреччину.

Варто зазначити, що глобальне виробництво електричної енергії у 2020 р. було забезпечено завдяки наступним видам генерації: вугільна (33,8 %), з природнього газу (22,8 %), гідроелектростанції (16,8 %), атомні електростанції (10,1%), вітроелектростанції (6,1 %), сонячні електростанції (3,3 %), біонергетика (2,2 %). 

Total
0
Shares
Previous Article

Глобальні продажі електромобілів підскочили на 160%

Next Article

Грошові перекази в межах України зросли на 40%

Related Posts
Total
0
Share