Споживання електроенергії через спеку за тиждень зросло на 5,7%

Споживання електроенергії в Україні протягом 12-18 липня зросло на 5,7% (на 150 млн кВт-год) порівняно з 5-11 липня — до 2,768 млрд кВт-год, повідомляє Національна енергетична компанія “Укренерго“.

За даними Укренерго, за минулий тиждень на 18,8% (на 137 млн кВт-год) до 5-11 липня зросло виробництво електроенергії ТЕС — до 867 млн кВт-год. Підвищене навантаження на ТЕС пов’язане з тим, що 5 із 15 блоків АЕС знаходяться в планових ремонтах, крім того обмежена можливість значного збільшення потужності ГЕС.

Основним драйвером зростання споживання стала спека, яка ще більше посилилася в Україні: середньодобова температура повітря за тиждень зросла з +23,6°С до + 25,6°С.

Загалом споживання електроенергії за 1-18 липня склало 6,87 млрд кВт-год, що на 4,1% більше показника прогнозного балансу.

Нагадаємо, що на другому тижні лютого через посилення морозів електроспоживання дещо збільшилося у порівнянні із минулим тижнем, та значно — у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Середньодобове електроспоживання в робочі дні відносно попереднього тижня збільшилося на 2,1% до 513,5 млн кВт·год, а у вихідні — навпаки, зменшилося на 3,6% до 476,9 млн кВт·год за рахунок потепління до 0°С у неділю 21 лютого.

Загалом, електроспоживання, за оперативними даними, з 15 по 21 лютого становило 3,52 млрд кВт·год, що на 0,5% більше за попередній тиждень.

Як вже повідомляло NotaВene, люди все частіше покладаються на системи охолодження. Нове дослідження показало, що електростанції, які їх забезпечують, незабаром опиняться в пастці — вони будуть не в змозі впоратися зі зростаючими потребами людей в спеку і доведуть викиди парникових газів до небезпечного рівня.

Теплові електростанції, які зараз виробляють більшу частину електроенергії, вже змушені скорочувати її обсяги в спекотні дні через обмеження по охолодженню. У найспекотніші дні потужність електростанції може бути знижена як мінімум на 10%. Ця втрата генеруючих потужностей призводить до проблем. Адже саме в спекотні дні електроенергія найбільше необхідна для роботи кондиціонерів.

Оскільки глобальне потепління робить хвилі тепла більш частими, інтенсивними та тривалими, негативний вплив тепла на електростанції стане більш вираженим. При глобальному потеплінні на 2 ° C — максимальна позначка, узгоджена в Паризькій угоді 2015 р — частота відключень електростанцій в спекотні дні може подвоїтися в порівнянні з сьогоднішнім рівнем.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт нафтопродуктів через українські порти за півроку виріс на 14%

Next Article

Ринок нафти пережив найбільший за рік обвал котирувань

Related Posts
Total
0
Share