Співзасновник стартапу Revolut українець Влад Яценко став мільярдером

Фінтех-стартап Revolut, заснований росіянином Миколою Сторонським і українцем Владом Яценком, залучив 800 млн доларів США інвестицій. Компанія отримала оцінку в 33 млрд дол., що робить її найдорожчим фінтех-стартапом у Великій Британії, повідомляє український Forbes.

Британську компанію Revolut запустили у 2015 р росіянин Микола Сторонський і українець Влад Яценко. Сервіс дає змогу переказувати гроші за кордон і конвертувати валюти без комісій, брати кредити, відкривати рахунки компаній, торгувати криптовалютами, купувати страховку тощо. Revolut не має відділень, тому всі операції з картами проходять в однойменному застосунку на смартфоні. Компанія працює на ринках ЄС і США, маючи близько 16 млн клієнтів і понад 150 млн транзакцій щомісяця.

За підсумком 2020 р, Revolut збільшив дохід проти 2019 р на 57% — до 361 млн дол. Основну частину доходу — 131 млн дол. — компанія отримала від транзакцій за платіжними картками. Щоразу, коли клієнт Revolut здійснює покупку по карті, Visa або MasterCard повертає сервісу частину комісії. Водночас Revolut повідомив про операційні збитки у 277 млн дол., що вдвічі більше проти показників попереднього року. Основною причиною цього став швидке зростання компанії, через яке компанія витрачала більше на персонал. Зі штатом у понад 2200 співробітників Revolut витратив 367 млн дол. ​на адміністративні витрати.

У травні 2021 р Revolut запустив переклади в Україні, а також почав активно набирати команду в Києві.

Нова оцінка Revolut у шість разів більша в порівнянні з попереднім раундом фінансування у 2020 р. Тоді компанію оцінили у 5,5 млрд дол. Головні інвестори цього раунда (серія E) — фонд SoftBank Vision Fund 2 і Tiger Global Management.

Revolut став найдорожчим стартапом у Великій Британії, перевершивши оцінку Checkout.com в 15 млрд дол, а Влад Яценко став мільярдером. Станом на грудень 2020 р у нього було близько 3,97% акцій компанії, за даними Pitchbook. Після інвестицій його частка могла знизитись приблизно до 3,87%. В такому випадку акції, які належать Яценку, оцінються приблизно в 1,3 млрд дол.

Залучені 800 млн дол. компанія планує направити на запуск нових продуктів і експансію на нові ринки, включаючи США та Індію, пише Bloomberg.

Нагадаємо, що компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова допоможе NASA у висадці людей на Місяць у 2023 р — вона отримала замовлення на суму 93,3 млн доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує завод із виробництва мікросупутників.

Total
0
Shares
Previous Article

Інтерпол оголосив Костянтина Жеваго у міжнародний розшук

Next Article

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі зросло на 25,5%

Related Posts
Total
0
Share