Родини дипломатів посольства США залишають Київ

Державний департамент США дозволив від’їзд державних службовців і обов’язковий виїзд членів їхніх сімей із американського посольства у Києві, повідомляє дипломатичне представництво в Україні.

“24 січня Державний департамент США дав дозвіл на добровільний від’їзд (“санкціонований від’їзд”) державних службовців США та наказав виїхати членам сімей (“обов’язковий від’їзд”) державних службовців США з посольства в Києві. Санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість виїхати, за бажанням; їх виїзд не обов’язковий. Обов’язковий від’їзд для членів сімей вимагає, щоб сім’ї залишили країну. Статус розпорядження про від’їзд з посольства США буде переглянуто не пізніше 30 днів”, — йдеться у повідомленні посольства США в Україні.

“Ми продовжуємо підтверджувати нашу підтримку українського народу і робимо нинішній крок, бо віддані одному з найвищих пріоритетів Державного департаменту — безпеці наших дипломатів та американського народу. Сполучені Штати підкреслюють, що посольство США в Києві залишається відкритим. Аналогічно, ми наголошуємо, що рішення про санкціонований/обов’язковий від’їзд жодним чином не вплине на нашу відданість пошуку дипломатичного рішення щодо глибоко тривожного нарощування сил Росії в Україні та навколо неї”, — наголошує дипломатичне представництво.

“Ми проводили консультації з українським урядом щодо цього кроку та координуємо свої дії з посольствами країн Альянсу та країн-партнерів у Києві, а вони визначають свою позицію”, — наголошується в пресрелізі.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України вважає рішення Державного департаменту США про від’їзд членів сімей співробітників посольства передчасним.

“У Міністерстві закордонних справ прийняли до відома рішення Державного департаменту США про від’їзд членів сімей співробітників американського посольства в Києві, а також надання частини співробітників можливості виїхати на добровільній основі. Поважаючи право іноземних держав на безпеку своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним та проявом надмірного застереження”, — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Слід зазначити, що верховний представник Євроспейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що не бачить причин для евакуації сімей дипломатів з України.

“Ми не збираємося робити те саме, що США, оскільки ми не бачимо для цього якихось конкретних причин”, — заявив Боррель,

Нагадаємо, що влада США поповнила санкційні списки, пов’язані зі шкідливою зовнішньою діяльністю Росії, чотирма фізичними особами з України.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зменшила експорт нафтопродуктів на 12%

Next Article

Велика Британія відкликає співробітників посольства в Україні

Related Posts
Total
0
Share