Спалах COVID-19 на півдні Китаю загрожує збоєм у світовій торгівлі

Новий спалах коронавірусної інфекції в китайській провінції Гуандун викликав перебої в роботі великих портів півдня країни, що може привести до серйозних збоїв в глобальному секторі контейнерних перевезень, повідомляє Коммерсант.

Часткове закриття контейнерного терміналу Яньтянь в порту Шеньчжень (Китай), пов’язане з новим спалахом COVID-19, привело до перерозподілу вантажів на користь сусідніх терміналів Наньша і Шекоу, що спричинило за собою перебої і затори і на цих терміналах.

“В якості заходів щодо стримування спалаху COVID-19 порт Яньтянь був закритий з 25 по 31 травня. Це призвело до великого скупчення вантажів як в порту, так і за його межами”, — повідомив віце-президент Kuehne + Nagel в країнах СНД по морським перевезенням Маріо Врлжічак, відзначаючи, що частина Яньтяня відкрили, але порт працює лише на 30% від колишньої потужності. В результаті, каже він, деякі судна були перенаправлені в альтернативні порти — в Наньша, Шекоу і Гонконг, але ті не в змозі вмістити всі накопичені вантажі. Крім того, митні вимоги обмежують можливість передачі вантажу з одного порту в інший.

Потужності всіх портів в регіоні були різко обмежені, що призвело до затримок в обробці контейнерів до семи днів, що не може не позначитися на вартості перевезення, а також на загальному транзитному часу — затримки вже складають 15-16 днів.

Експерти не виключають, що перебої в роботі південнокитайських портів позначаться на морській торгівлі сильніше, ніж тижневе блокування Суецького каналу судном Ever Given. Так, за оцінкою гендиректора Vespucci Maritime Ларса Йенсена, середньодобовий обсяг необроблюваних в порту Яньтянь вантажів складає 25,5 тис. TEU. “Блокування Суеца торкнулася 55 тис. TEU на добу. Але це тривало всього шість днів. А в Яньтяне мова йде вже про 14 днів, причому ситуація розвивається і поширюється на Наньша і Шекоу”, — зазначає експерт.

Як тільки порти відновлять нормальну роботу, каже Врлжічак, ще протягом двох-п’яти тижнів буде спостерігатися поступове усунення виниклого затору, а також хвильовий ефект через переривання порожнього потоку в Південний Китай. Наслідки будуть відчуватися у всьому світі принаймні ще протягом двох-трьох кварталів, вважає він.

Нагадаємо, що на початку травня ряд портів, включаючи Сінгапур і Фуджайра в ОАЕ, заборонили судам проводити ротацію членів екіпажів, змінюючи тих моряків, які нещодавно прибули з Індії, — щоб вони не сходили на берег. Порт у китайському Чжоушані заборонив заходження суден або екіпажів, які в останні три місяці відвідували Індію або Бангладеш, за даними компанії Wilhelmsen Ship Management, яка займається набором екіпажів.

Індія — один з головних світових постачальників моряків для екіпажів торгових суден. Тому рекордне зростання захворюваності коронавірусом в цій країні позначилося на галузі міжнародних морських перевезень. У екіпажах було багато заражених, і порти закривалися для суден, які могли принести вірус з Індії.

Як вже повідомляло NotaВene, 23 березня надвеликий контейнеровоз Ever Given сів на мілину в південній частині Суецького каналу в Єгипті і заблокував один з найжвавіших морських торговельних шляхів в світі. Через канал проходить близько 12% світової торгівлі.

Варто зазначити, що індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Поставки планшетів злетіли в півтора рази на тлі пандемії

Next Article

Укртранснафта вперше транспортувала алжирську нафту

Related Posts
Читать дальше

BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних перевезень

Найбільша у світі онлайн-платформа для поїздок BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus, повідомляє інформаційне…
Total
0
Share