Сонячні електростанції в Україні виробили в 2 рази більше електроенергії, ніж вітрові

Вітрові електростанції (ВЕС) в Україні в 2020 р. виробили 3,304 млрд кВт-год електроенергії, що майже в два рази менше, ніж сонячні (СЕС) — 6,844 млрд кВт-год, в той час як встановлена потужність ВЕС на початок 2021 р. становила 1,314 ГВт і була в п’ять разів менше, ніж СЕС — 6,872 ГВт, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Такі дані містяться в презентації голови правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрія Конеченкова, представленої в ході конференції “Перехід від “зеленого” тарифу до ринкових умов”.

За інформацією УВЕА, станом на 1 квітня 2021 р. загальна встановлена ​​потужність ВЕС в Україні зросла з 1,314 ГВт до 1,4521 ГВт за рахунок спорудження нових об’єктів.

За словами учасників ринку, саме проблема істотного перекосу структури поновлюваних потужностей на користь СЕС є ключовою проблемою в балансуванні Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України.

ВЕС, на відміну від СЕС, мають більш рівномірний графік добового навантаження, набагато більше високий коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) і відрізняються збільшенням виробництва електроенергії в зимовий період, коли зростає енергоспоживання.

В умовах рівномірного розміщення об’єктів вітрової генерації на території країни з урахуванням оптимальних вітряних потоків потреби в балансуванні ВЕС за допомогою пікових і потужностей, що заміщують, мінімізуються.

У той же час СЕС характеризуються більш швидкими термінами будівництва і окупності, що і зумовило підвищений інтерес інвесторів в Україні саме до реалізації проєктів в сонячній генерації.

Нагадаємо, у 2020 р. частка вітрових та сонячних електростанцій у структурі виробництва електроенергії зросла вдвічі — із 3,3% до 6,8%.

Як вже повідомляло NotaВene, станом на кінець 2020 р. в Україні налічувалося більше 29 900 домогосподарств, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність сягала 780 МВт.

Обсяг вкладених інвестицій в домашні СЕС становив 600 млн євро. Так, на кінець 2019 р. нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС. На кінець 2018 р. таких родин було у чотири рази менше — лише 7450 домогосподарств.

Варто зазначити, що UPD Renewables, стратегічним інвестором якої виступає холдингова компанія UFuture Василя Хмельницького, і катарська компанія Nebras Power підписали інвестиційний договір, який передбачає створення консорціуму для реалізації проєктів в вітроенергетиці.

Total
0
Shares
Previous Article

Домогосподарства накопичили за час пандемії 5,4 трлн дол.

Next Article

Нацбанк перерахує в бюджет на 8,6 млрд грн менше запланованого

Related Posts
Total
0
Share