Смарт-колонки використовуватимуть для моніторингу роботу людського серця

Американські вчені застосували методи машинного навчання для створення прототипу розумного динаміка, здатного моніторити роботу людського серця без фізичного контакту з ним. Безконтактний спосіб відстеження частоти серцебиття допоможе своєчасно діагностувати неполадки на ранній стадії, постійно спостерігаючи за людиною вдома, повідомляє The Washington Post.

Під час випробувань пристрій на стадії прототипу показав ефективність, майже рівну стандартним тонометрам. В майбутньому він може стати домашнім девайсом, який буде ефективно захищати від інфарктів.

Команда вчених і інженерів з Вашингтонського університету розробляє пристрій, здатний відстежувати ритм серця користувача постійно, поки він знаходиться в приміщенні, а не на короткий час, як при застосуванні тонометрів.

“Порушення частоти серцебиття насправді поширені ширше, ніж деякі інші добре відомі захворювання серця, — стверджує співавтор дослідження Арун Шрідхар. — Серцева аритмія може викликати такі серйозні проблеми як інфаркти, але вони вкрай непередбачувані в своїх проявах, тому їх важко діагностувати. Поява доступних дешевих тестів, які можна виконувати часто, не залишаючи дому, може стати вирішальним фактором для багатьох пацієнтів з точки зору своєчасної діагностики та лікування”.

Динамік посилає нечутні для людини звуки, а алгоритм аналізує те, як вони відбиваються від людини, що сидить в 30 — 60 см від нього. Вловлюючи найменші зміни в звукових хвилях, система не тільки ізолює потрібні сигнали — наприклад, вібрацію шкіри, викликану биттям серця — але й інтервал між ударами.

Помістивши прототип динаміка в кімнату, дослідники послідовно провели через неї 26 здорових людей і 24 пацієнта з різними захворюваннями серця. Результати тесту виявилися набагато вищими за очікування. Так, абсолютний відсоток помилок в свідченнях склав 3,6% зі стандартним відхиленням 4,3%. Тобто точність моніторингу виявилася на рівні 92,1% і вище. При цьому всі учасники залишалися одягненими, перебували в приміщенні по одному протягом всього 60 секунд, а апарат розміщувався на відстані від 10 до 60 см від грудей, на різному рівні.

У нинішній версії прилад може вловлювати сигнали тільки нерухомо сидячого навпроти пацієнта, але в подальшому розробники мають намір знайти неінвазивний спосіб моніторити роботу серця людини в постійному режимі, наприклад, під час сну або перегляду серіалів.

Нагадаємо, під час чергової п’ятирічки КНР планує зробити величезні фінансові вливання в національну технологічну інфраструктуру. До 2025 р. вона отримає близько 1,6 трлн доларів США. Гроші підуть на розвиток мереж 5G, зарядних станцій для електротранспорту, штучного інтелекту та інші нововведення.

Total
0
Shares
Previous Article
Фото: FT/Bloomberg

Триллионы Байдена: высокие ставки и – риски

Next Article

S&P прогнозує зростання економіки України на 4%

Related Posts
Total
0
Share