Smart Holding придбав третину акцій Харківобленерго і Харківенергозбуту

Зареєсрована на Кіпрі компанія Smart Holding народного депутата Вадима Новинського закрила угоду з придбання 29,795% акцій АТ “Харківобленерго” і ПрАТ “Харківенергозбут” у кіпрській Inter Growth Investments Limited. Про це повідомляє пресслужба Smart Holding.

Договори купівлі-продажу акцій обох компаній були підписані 21 грудня 2020 р. Угоду було закрито 3 лютого. 65% АТ “Харківобленерго” належить державі.

Варто зазначити, що 28 січня Антимонопольний комітет надав дозвіл компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd, кінцевим бенефіціаром якої є народний депутат Вадим Новинський, придбати понад 25% акцій АТ “Харківобленерго” та ПрАТ “Харківенергозбут”.

“Надано дозвіл компанії Smart Holding (Cyprus) Ltd (м. Лімасол, Кіпр) на придбання акцій ПрАТ “Харківенергозбут” (м. Харків, Україна), що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства”, — заявив АМКУ. Відповідний дозвіл було також надано компанії на придбання акцій АТ “Харківобленерго”, “що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління товариства”.

Раніше 29,8% акцій “Харківобленерго” володіла Garensia Enterprises, пов’язана з групою “Енергетичний стандарт” Костянтина Григоришина. За даними системи Youcontrol, напередодні угоди цим пакетом акцій володів росіянин Володимир Лук’яненко.

Нагадуємо, АМКУ в 2019 р. надав дозвіл на концентрацію ряду компаній, пов’язаних з бізнесменом Костянтином Григоришиним і одним з кінцевих бенефіціарів АТ “Сумське НВО” Володимиром Лук’яненком в рамках виконання рішення Лондонського арбітражу.

Лондонський арбітраж зобов’язав Григоришина виплатити Лук’яненку та Новинському 300 млн доларів в рамках спору про опціон на пакет акцій в “Сумському НВО”.

Smart Holding — одна з найбільших промислово-інвестиційних груп України. Підприємства групи інвестують в активи гірничо-металургійного та нафтогазового комплексів, банківського сектора, сільського господарства, суднобудування, нерухомості і енергетики.

Smart Holding (Cyprus) Ltd — топ-холдингова компанія групи, яка створена і діє за законодавством Республіки Кіпр. Її бенефіціаром є Вадим Новинський.

Як вже повідомляло Nota Вene, Антимонопольний комітет дозволив ТОВ “Трайдент Геоінвест України” співвласника мережі АТБ Геннадія Буткевича отримати контроль над ПрАТ “НВК Укрнафтінвест” (UNI), що володіє ліцензіями на розробку Білоліської та Алібейсько-Трапівскої нафтогазових площ (обидві — Одеська обл.).  У 2019 р. інтерес до покупки “Укрнафтінвесту” Лідії Черниш і Леоніда Козаченка проявляла Regal Petroleum, мажоритарним власником якої є народний депутат Вадим Новинський, партнер Ріната Ахметова по компанії “Метінвест”.

Total
0
Shares
Previous Article

ВАКС призначив заставу колишньому першому заступнику голови ПриватБанку в 52 млн грн

Next Article

Квартальний прибуток пивоварної компанії AB InBev вирос майже в 20 разів

Related Posts
Total
0
Share