Слідом за мікросхемами дефіцитними стали конденсатори

До нестачі напівпровідникової продукції, що вразила багато галузей, схоже, додається дефіцит пасивних компонентів, зокрема, конденсаторів повідомляє Digitimes.

Заводи Chemi-Con, Nichicon і Rubycon в Малайзії та Індонезії, де виробляється більшість добре відомих японських алюмінієвих електролітичних конденсаторів, були закриті в липні і серпні, повідомляє джерело Digitimes. Тим часом, три перераховані компанії сумарно контролюють близько 50% ринку цієї продукції. Очікується, що поточні обмеження призведуть до скорочення поставок конденсаторів на 30-60%.

Зменшення поставок йде врозріз зі зростаючим попитом на електронні вироби, в яких широко використовуються конденсатори. Навіть з урахуванням того, що частина поставок зможуть забезпечити тайваньські та китайські виробники, час виконання замовлень на поставку збільшився з колишніх чотирьох-шести тижнів до трьох-шести місяців.

У ситуації, що склалася, деякі тайваньські виробники конденсаторів навіть розглядають можливість викупу компаній, що постачають ключові матеріали, такі як алюмінієва фольга, щоб забезпечити собі їх надійне джерело і не ділитися з конкурентами.

Очікується, що дефіцит буде відчуватися до кінця поточного року. Що буде у 2022 р, поки не наважиться передбачити ніхто.

Нагадаємо, що експерти AlixPartners вже втретє за рік переглядають свій прогноз, у новій версії він говорить, що обсяги випуску автомобілів в цьому році скоротяться на 7,7 млн штук, а втрати автовиробників досягнуть 210 млрд доларів США, і все через брак напівпровідникових компонентів.

Як вже повідомляло NotaВene, глобальний дефіцит мікросхем і зростання захворюваності COVID-19 в деяких азіатських регіонах серйозно вплинули на світове виробництво смартфонів. У другому кварталі поточного року було випущено 307 млн смартфонів, що на 11% менше, ніж в першому кварталі, але на 10% більше, ніж у другій чверті 2020 р.

Про кризу з постачанням напівпровідників NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила експорт борошна на 30%

Next Article

Украерорух отримав за перше півріччя понад чверть мільярда гривень збитків

Related Posts
Total
0
Share