Скорочення викидів на 40% відкине українську економіку на 30 років назад

Проєкт розпорядження Кабінету міністрів про другий національно-визначений внесок України до Паризької угоди передбачає скорочення викидів парникових газів на 65% від рівня 1990 р. Це додаткових 25%, коли 2016 р. Україна взяла на себе зобов’язання скоротити викиди на 40%, повідомляє NotaВene.

Скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Втім, навіть збереження діючих зобов’язань України скоротити викиди СО2 на 40% далеко не всі промислові підприємства можуть витримати. За оцінкою голови комітету з екології та розвитку зеленої економіки Федерації роботодавців України Павла Жили, для досягнень цієї мети промисловим підприємствам України необхідні 102 млрд євро інвестицій.

Варто зазначити, що в 2015 р. були прийняті нові європейські технологічні нормативи викидів забруднюючих речовин. Вони застосовуються тільки до нових установок, які введені в експлуатацію після 31 грудня 2015 р. До підприємств, які функціонували до цієї дати, застосовуються старі “радянські” нормативи. Але за умови, якщо вони проведуть технологічну модернізацію до 31 грудня 2023 р. Власникам промислових підприємств залишилося 2,5 року, щоби провести екологічну модернізацію.

Нагадаємо, Європейський Союз переглядає енергетичне законодавство і приводить його до кліматичних норм. ЄС має намір закрити ринок для продуктів, вироблених з допомогою неекологічних технологій, про що заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на форумі Berlin Energy Transition Dialogue.

“Перед нами стоїть мета — зменшити парникові викиди на 55% до кінця 2029 р., тому в цьому році, до літа, ми переглянемо все європейське енергетичне та кліматичне законодавство”, — повідомила фон дер Ляєн.

Урсула фон дер Ляєн зазначила, що необхідно “массово інвестувати в дорогі екологічні технології, щоб зробити сталь “зеленою”. Тому цього року в ЄС буде представлена програма Carbon border adjustment mechanism, яка заборонить потрапляння на ринок дешевих товарів з-за кордону.

Total
0
Shares
Previous Article

Вартість морських перевезень злетіла до максимуму за 11 років

Next Article

Вакцина проти COVID-19 допомогла компанії Moderna вперше отримати прибуток

Related Posts
Total
0
Share