Скасовано заборону на відключення населення за борги по послугам ЖКГ

В Україні зняті обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції), повідомляє ExPro Consulting.

Це стало можливим після внесення змін до закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

До прийняття таких змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг. Згідно правок у законі така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того як регіон вийде з “червоної” зони карантину. Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції наказом № 1061/5 від 23 березня 2021 р дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам — автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків.

Як вже повідомляло NotaВene, заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг за червень 2021 р скоротилася на 2,5 млрд гривень. Станом на кінець червня 2021 р борги склали 66,3 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Байден повертає санкції проти Північного потоку-2

Next Article

Українськи банки збільшили прибуток на 40% з початку року

Related Posts
Total
0
Share