Сім країн ЄС виступили на захист атомної енергетики

Глави держав та урядів семи країн ЄС виступили з відкритим листом на захист атомної енергетики в Європі, повідомляє Le Figaro.

Лист, підписаний президентом Франції Еммануелем Макроном та прем’єр-міністрами Угорщини, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини та Словенії, містить “терміновий заклик забезпечити рівні умови для ядерної енергетики в ЄС, не виключаючи її із кліматичної та енергетичної політики та переваг”.

Цей заклик лунає в розпал дискусії в Брюсселі щодо майбутньої європейської зеленої “таксономії”, яка повинна обумовлювати доступ до фінансування, а отже, і інвестицій протягом багатьох років. Деякі країни виступають за включення ядерної енергетики через її кліматичні переваги з дуже низькими викидами СО2. Інші країни, такі як Німеччина та Австрія, проти.

У листі йдеться про можливість європейській енергетичній та кліматичній політиці підтримувати всі варіанти досягнення кліматичної нейтральності відповідно до принципу технологічної нейтральності. Політичні лідери звертають увагу на “важливий внесок атомної енергії у боротьбу зі зміною клімату” і розглядають її як засіб підтримки розвитку відновлюваних джерел та водню, не забуваючи про робочі місця.

Члени Євросозу мають дуже різні бачення ролі атомної енергетики в майбутньому. Німеччина вирішила відмовитися від неї після катастрофи на Фукусімі. З іншого боку, такі країни, як Польща та Чеська Республіка, розраховують на неї, щоб обмежити споживання вугілля, яке дуже забруднює навколишнє середовище та виділяє парникові гази.

Нагадаємо, у десяту річницю радіаційної аварії на АЕС у префектурі Фукусіма міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Total
0
Shares
Previous Article

Мексика подовжує мито на імпорт гарячекатаного прокату з України на 5 років

Next Article

У Суецькому каналі застрягли вантажі вартістю 9,6 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Федерація роботодавців вимагає відмовитися від законопроєкту 5600

Федерація роботодавців України (ФРУ) висловлює занепокоєння щодо критичних ризиків для розвитку бізнесу, інвестиційного клімату та економічного розвитку внаслідок…
Total
0
Share