Сильні морози у чорноморському регіоні підняли ціни на пшеницю

Сильні морози, які триватимуть в наступні три дні у США, Україні та Росії, можуть призвести до загибелі частини посівів озимини з низьким шаром снігового покрову. За оцінками аналітиків, під загрозою вимерзання знаходяться 15-25% посівів, особливо на півдні України та Росії, та у штатах Канзас, Техас та Оклахома, повідомляє електронна зернова біржа GrainTrade.

На прогнозах екстремальних морозів березневі пшеничні ф’ючерси в США 12 лютого виросли:

  • на 1,19 дол./т до 233,96 дол./т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго
  • на 2,11 дол./т до 226,61 дол./т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Подешевшала на 0,09 дол./т до 226,34 дол./т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Пакистан продовжує активно купувати пшеницю задля забезпечення достатніх внутрішніх запасів та стабілізації цін. За даними “АПК-Інформ”, протягом липня-січня сезону 2020/21 рр. країна імпортувала 1,4 млн т російської та 1,3 млн т української пшениці.

Експерти USDA у лютневому звіті збільшили у порівнянні з січневим прогнозом оцінку імпорту пшениці для Пакистану у 2020/21 маркетинговому році на 12% з 2,5 до 2,8 млн т, з яких 96% країна вже забезпечила за рахунок українського та російського зерна.

Україна за тиждень експортувала 101 тис. т пшениці, а загалом у сезоні — 13,2 млн т, тому до 1 липня потрібно відвантажити ще 4,3 млн т або 226 тис. т щотижня.

Березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю у п’ятницю, 12 лютого, знизилися на 0,2% до 280 дол./т, тоді як липневі виросли на 0,8% до 240 дол./т. Це свідчить про поступове зниження цін, особливо з огляду на сезонне збільшення пропозицій з боку виробників та падіння цін на російську пшеницю до 275-280 дол./т FOB.

РФ за тиждень експортувала 800 тис. т пшениці, а загалом у сезоні — 30,5 млн т, що на 26% перевищує відповідний показник попереднього року.

Нагадаємо, із середини грудня на експортному ринку України (майданчик СРТ-порт) триває зростання цін на пшеницю.

“Стрімкому подорожчанню пшениці сприяють перевищення вартості українського зерна на базисі FOB шостирічного максимуму на тлі високого попиту імпортерів, очікуваного зниження конкуренції на ключових ринках збуту на тлі введення урядом РФ вивізного мита та квот на дану культуру, а також неоднозначні перспективи врожаю пшениці в США і прогнозовані заморозки в Причорноморському регіоні, що за відсутності снігового покриву може завдати шкоди озимим посівам (особливо з пізніми і надпізними термінами сівби)”, — коментує ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА “АПК-Інформ” Анна Танська.

Варто зазначити, що у 2020 р. продукція агро-промислового комплексу склала 45% в загальному експорті товарів з України, зберігши лідерство в його товарній структурі. 

За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції українського АПК в 2020 р. стало збільшення обсягів поставок в країни Азії, які в минулому році досягли свого максимального значення за період незалежності України — 10 , 9 млрд дол. (+ 16% в рік).

“Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту в 2020 р. традиційно залишалися зернові та олійні культури, масла, харчові залишки і відходи, а також м’ясо і субпродукти, які сумарно забезпечили більше 85% вартісних обсягів відвантажень”, — зазначає заступник директора інституту Микола Пугачов.

Як вже повідомляло Nota Вene, погодні аномалії в недалекому майбутньому можуть викликати занепад світової економіки. Уже зараз зміна клімату впливає на обсяг сільськогосподарського виробництва, військові конфлікти, споживання електроенергії, міграцію і кількість самогубств.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток ArcelorMittal у IV кварталі склав 1,73 млрд дол.

Next Article

Китайські інвестори заводу Мотор Січ збільшили суму позовних вимог до України до 3,6 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share