Швейцарський машинобудівний концерн Stadler побудує два заводи в Харкові

Швейцарська компанія Stadler, що випускає трамваї, потяги для залізниці та метрополітену, побудує в Харкові два заводи на 4 тис. робочих місць, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“6 жовтня буде підписано договір зі швейцарською компанією Stadler. Після підписання документа міськрада розпочне переговори з фірмою, щоб “Електроважмаш” став одним із суміжних підприємств компанії”, — заявив в. о. міського голови Харкова Ігор Терехов.

Як повідомлялося, наприкінці серпня Міністерство інфраструктури, АТ “Укрзалізниця” і Stadler CIS AG, Stadler Rail AG і Швейцарське агентство зі страхування експортних ризиків SERV підписали меморандум про взаєморозуміння, який визначає засади співпраці та механізм спільної роботи сторін з питань розвитку сектору залізничного транспорту в Україні.

У рамках співпраці зі Stadler заплановано закупити 30 приміських електропоїздів виробництва цієї компанії для Києва, ще 30 будуть розподілені між Харковом і Дніпром. Співпраця також передбачає локалізацію виробництва Stadler в Україні. На сьогодні в Україні тестується електропоїзд Stadler Flirt, а Харкову компанія надала трисекційний трамвай для експлуатаційних випробувань.

Stadler Rail — швейцарський виробник залізничного рухомого складу, з акцентом на регіональні поїзди і трамваї.

Нагадаємо, що обсяг виробництва вантажних вагонів і платформ в Україні в січні-серпні поточного року впав на 58,1% в порівнянні з січнем-серпнем минулого року — до 1213 одиниць.

Як вже повідомляло NotaВene, дочірнє підприємство національної державної залізничної компанії Латвії LDZ ritošā sastāva serviss уклало договір з українською компанією Інтеррейл, що дасть змогу пропонувати на ринку послуги з ремонту вагонів і локомотивів.

Варто зазначити, що іноземні інвестори зацікавлені в українській залізниці. У вересні минулого року стало відомо, що колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер увійшов до складу наглядової ради компанії BGS Rail, яка вже працює в Україні. Вона пропонує в довгострокову оренду напіввагони, їх ремонт і диспетчерське управління в режимі реального часу.

Total
0
Shares
Previous Article

Автовиробники через дефіцит чіпів втратять 210 млрд дол.

Next Article

Бориспіль зайняв 4-е місце в рейтингу Міжнародної ради аеропортів

Related Posts
Total
0
Share