Швеція пропонує заборонити енергоємний спосіб майнінгу криптовалюти

Майнінг криптоактивів вимагає величезної кількості електроенергії та призводить до значних викидів CO2. Швеції потрібні відновлювані джерела енергії, націлені на виробників криптоактивів, але іх більш ширше використання майнерами ставить під загрозу здатність країни дотримуватися Паризької угоду. Тому слід заборонити енергоємний майнінг криптоактивів — такого висновку дійшли Управління фінансового нагляду Швеції та Агентство з охорони навколишнього середовища країни, повідомляє 3DNews Daily Digital Digest.

У міру зростання вартості криптоактивів, таких як біткоін, кількість охочих заробити на їхньому майнінгу збільшується. Дослідники зазначили, що чим дорожчим стає біткоін, тим більше викидів виділяється при його майнінгу, оскільки зростає складність обчислень.

За оцінками Кембриджського університету, можна проїхати 1,8 млн км на електромобілі середнього розміру, використовуючи той самий обсяг електроенергії, який потрібний для видобутку одного біткоіну. Це еквівалентно 44 колам навколо земної кулі. Щодня видобувається 900 біткоінів. Це нерозумне використання відновлюваної енергії, стверджують регулюючі органи Швеції.

“Ми дійшли висновку, що необхідні політичні заходи для усунення шкоди, яку завдає майнінг. Важливо, щоб і Швеція, і ЄС могли використовувати наші відновлювані джерела енергії там, де вони приносять найбільшу користь суспільству загалом”, — заявили регулятори.

Тому шведські регулюючі органи закликали розглянути на рівні Євросоюзу заборону енергоємного майнінгу методом Proof of work (доказ виконання роботи). Швеція тим часом має вжити заходів, які зупинять подальший розвиток виробництва криптовалют із використанням енергоємних методів.

“Заборона на метод майнінгу з підтвердженням роботи в ЄС може стати першим кроком у глобальному русі до ширшого використання енергоефективніших методів криптомайнінгу. Це також означатиме, що наша відновлювана енергія використовується максимально ефективно для підтримки переходу до кліматичної нейтральності”, — зазначено у заяві керівників Управління фінансового нагляду та Агентства з охорони довкілля Швеції.

Нагадаємо, що канадська майнінгова компанія MintGreen уклала партнерство з Lonsdale Energy Corporation, щоб забезпечити понад 100 будівель у Північному Ванкувері тепловою енергією, отриманою від видобутку біткоіну.

Як вже повідомляло NotaВene, вражаюче зростання, яке демонструє біткоін останнім часом, стимулює все більше людей по всьому світу займатися майнінгом. Це означає, що в разі збереження криптовалютою нинішніх позицій, обсяг енергії, що витрачається на видобуток біткоіну, не тільки не зменшиться, але також може продовжити рости.

Варто зазначити, що дослідження Кембріджського університету показало: щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина. Видобуток криптовалюти вимагає використання потужного устаткування, яке споживає багато енергії. Фахівці вважають, що найближчим часом ситуація не зміниться, якщо курс біткоіну не впаде.

Total
0
Shares
Previous Article

Авіатрафік в Україні в жовтні становив 83,8% від пандемічного рівня

Next Article

Потужність ТЕЦ у листопаді впала у 2,7 рази

Related Posts
Total
0
Share