Shell і BP позбавляються від своїх активів у Росії

28 лютого компанія Royal Dutch Shell заявила, що вирішила покинути Росію, і розпродає усі свої активи, повідомляє Укрінформ.

“Рада директорів Shell оголосила про намір вийти зі спільних підприємств із Газпромом та пов’язаними юридичними особами, в тому числі 27,5% частки у заводі зі зрідження газу Сахалін-2, й 50% у Salym Patroleum Development і “Гідан енерджи”. Shell також має намір припинити участь у проєкті газопроводу Північний потік-2″, — йдеться у пресрелізі компанії.

За словами глави Shell Бена ван Бердена, “рішення про вихід із Росії ми приймаємо із переконання”. “Ми вражені та засуджуємо втрату життів в Україні, причиною чого є бездумний акт військової агресії, яка загрожує європейській безпеці. Ми не можемо — й не будемо — стояти осторонь”, — сказав ван Берден.

Зазначається, що на кінець минулого року основні засоби Shell у Росії становили близько 3 млрд дол.

Слід зазначити, що 27 лютого найбільший іноземний інвестор Роснафти — транснаціональна нафтогазова компанія British Petroleum — продала свій пакет акцій після вторгнення Росії в Україну.

Крім того, два представники ВР вийшли із ради директорів Роснафти.Через вторгнення РФ в Україну найбільший у світі суверенний фонд — норвезький Government Pension Fund Global (GPFG) — позбавиться своїх російських активів на суму близько 2,8 млрд дол. та заморозить свої інвестиції в Росії.

Нагадаємо, що в травні минулого року окружний суд Гааги ухвалив, що англо-нідерландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell несе відповідальність за зміну клімату, і зобов’язав її скоротити викиди вуглекислого газу. Це перший випадок реального тиску судів на нафтогазові компанії в зв’язку з цілями ООН по боротьбі з кліматичною кризою.

Як вже повідомляло NotaВene.news, британська нафтова компанія BP Plc зафіксувала чистий прибуток у розмірі 3,12 млрд доларів США у другому кварталі 2021 р в порівнянні з чистим збитком в 16,85 млрд дол. за той же період роком раніше.

Total
0
Shares
Previous Article

Німеччина позбавляється залежності від російського газу

Next Article

Єврокомісія схвалила приєднання України до енергосистеми ЄС

Related Posts
Total
0
Share