Середня ціна зрідженого газу встановила рекорд України

20 липня середня ціна зрідженого газу в мережах АЗС підвищилася на 30 коп. / л, до 16,30 грн / л. Це рекордний показник за всю історію спостереження вартості продукту в Україні, повідомляє портал enkorr.

За даними щоденного моніторингу роздрібного ринку консалтингової групи А-95, консолідована мережа АЗС групи “Приват”, що володіє найбільшою кількістю газових модулів, підвищила ціни в середньому на 75-78 коп. / л, до 15,57-15,59 грн / л. На станціях мережі WOG ресурс подорожчав на 10 коп. / л, до 17,38 грн / л. AMIC і UPG підняли ціни на 31 і 38 коп. / л, до 16,08 і 16,53 грн / л.

Зріджений газ на станціях операторів “БРСМ-Нафта” і Motto подорожчав в середньому на 24 і 10 коп. / л, до 16,27 і 15,91 грн / л. У мережі Chipo ціна виросла на 36 коп. / Л — до 15,96 грн / л. Такі мережі як “Автотранс”, “Паралель”, BVS, “Катрал”, “Авантаж”, Mango, Marshal та інші підняли ціни на 10-40 коп. / л.

Основним фактором подорожчання зрідженого вуглеводневого газу консалтингова група А-95 називає зростання оптових цін продукту внаслідок наростаючого дефіциту в більшості областей. Там зазначають, що з початку липня оптова ціна ЗВГ зросла на 3 800 грн / т, що еквівалентно 1,9 грн / л. За той же період роздрібні мережі продемонстрували подорожчання на 1-1,2 грн / л.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на природний газ досягли багаторічних максимумів — цьому посприяла спека, яка підвищує попит на вироблення електроенергії в північній півкулі для кондиціонування повітря, окрім того, в деяких регіонах трейдери почали заздалегідь поповнювати запаси на зиму.

Ціни на зріджений природний газ (ЗПГ), що доставляється в Азію, на початку липня зросли вище 13 дол. за млн британських теплових одиниць (Btu), що стало найвищим показником для цієї пори року з 2013 р, в той час як оптові ціни на природний газ в Нідерландах і США також виросли до багаторічних максимумів.

Total
0
Shares
Previous Article

Netflix в II кварталі залучив найменшу в історії кількість передплатників

Next Article

ЄС обмежує готівкові розрахунки сумою 10 тис. євро

Related Posts
Total
0
Share