Саудівська Аравія має намір збільшити нафтовидобуток в найближчі місяці

Саудівська Аравія планує збільшити видобуток нафти в найближчі місяці, повідомляє Dow Jones з посиланням на власні джерела.

На початку січня Саудівська Аравія добровільно взяла на себе зобов’язання скоротити виробництво нафти на 1 млн барелів на добу в лютому-березні, щоб підтримати ціни. Однак тепер, коли нафта торгується на максимумах більш ніж за рік, Ер-Ріяд збирається відмовитися від скорочень, і має намір оголосити про це в ході зустрічі країн ОПЕК, яка пройде в наступному місяці, кажуть радники керівництва держави.

За їх словами, збільшення видобутку не відбудеться до квітня, з огляду на те, що Саудівська Аравія вже взяла на себе зобов’язання щодо її зменшення до кінця березня.

Джерела Dow Jones відзначають, що плани королівства можуть змінитися, якщо зміняться умови на ринку, і представники Саудівської Аравії ще не повідомляли про свої наміри державам ОПЕК.

“В даний момент ситуація на ринку набагато краще, ніж рік тому, але я знову повинен застерегти нас від втрати пильності, — заявив міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Сальман в ході International Energy Forum. — Невизначеність дуже висока, і нам необхідно бути вкрай обережними”.

Нагадаємо, міністри ОПЕК + через два тижні проведуть чергове засідання, де будуть приймати рішення про рівні видобутку з квітня 2021 р.

Нафта Brent скоротила приріст на торгах в середу, WTI перейшла до зниження.

Як вже повідомляло Nota Вene, коментарі з приводу коливань цін на нафту — трохи вгору, трохи вниз — не буяють різноманітністю. В основному робиться акцент на програмі президента США Джо Байдена, який має намір виділити з американського бюджету 1,9 трлн дол. на боротьбу з пандемією і її наслідками. Серед версій про привід для спекулятивних скачків також зустрічається скорочення запасів нафти в Сполучених Штатах, а також домовленості країн-членів ОПЕК +. Але в такому випадку вже йдеться про скорочення видобутку.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна повертається до адаптивного карантину

Next Article

У 2020 р. найбільшим імпортером українського зерна вперше став Китай

Related Posts
Total
0
Share