Саудівська Аравія має намір продати 1% в нафтогазовій компанії Saudi Aramco

Саудівська Аравія веде переговори про продаж 1% в державній нафтогазовій компанії Saudi Aramco в зв’язку з очікуваннями щодо відновлення глобальної економіки після пандемії коронавірусу, повідомляє агентство Bloomberg.

“Я не хочу давати ніяких обіцянок по завершенню угоди, але зараз обговорюється придбання 1% однією з провідних енергетичних компаній світу. Ця угода може бути важливою для зміцнення продажів Saudi Aramco в країні, де знаходиться ця компанія”, — сказав принц Мохаммед бін Салман.

Операція оцінюється в 19 млрд доларів США. За словами принца, вона може відбутися протягом найближчих двох років.

Saudi Aramco в грудні 2019 р. розмістила на саудівської біржі Tadawul 3 млрд акцій, або 1,5% капіталу, без урахування опціону. Розміщення пройшло по верхній межі цінового діапазону — 32 ріяла, або 8,53 дол. за папір. Торги акціями почалися 11 грудня. Виходячи з ціни розміщення, капіталізація компанії склала 1,7 трлн дол. Financial Times, посилаючись на джерела, писала, що для досягнення цільових показників влада тиснула на місцеві фінансові інститути і заможні родини, вимагаючи, щоб вони купували акції на вторинному ринку.

Нагадаємо, що державна нафтокомпанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) веде переговори про продаж до 49% в своїх трубопровідних активах консорціуму американських, китайських та місцевих інвесторів.

Як вже повідомляло NotaВene, чистий прибуток Saudi Aramco в 2020 р. на тлі пандемії COVID-19 і падіння попиту на нафту знизився в 1,8 рази, до 49 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін продав ОВДП на 10,3 млрд грн

Next Article

Норвезька компанія будує в Україні найбільшу в Європі ВЕС

Related Posts
Читать дальше

Американська компанія українського підприємця купила виробника малих супутників з Південної Африки

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним…
Читать дальше

Президент США і прем’єр Японії займуться ліквідацією дефіциту напівпровідників

Проблема дефіциту напівпровідникових компонентів зараз вирішується на найвищому урядовому рівні, але йдеться переважно про взаємодію представників США і…
Total
0
Share