Saudi Aramco виставила на продаж 49% у своїх трубопровідних активах

Державна нафтокомпанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) веде переговори про продаж до 49% в своїх трубопровідних активах консорціуму американських, китайських та місцевих інвесторів, повідомлє The Wall Street Journal.

За словами джерел WSJ, сума операції може скласти від 10 млрд дол. до 15 млрд дол. Таким чином, трубопроводи Saudi Aramco будуть оцінені в цілому більше ніж в 20 млрд дол.

Серед інвесторів, що беруть участь в переговорах, — американський фонд Apollo Global Management Inc., інвестиційна компанія EIG Global Energy Partners, китайський фонд інфраструктурних інвестицій Silk Road Fund, а також фонд прямих інвестицій China Reform Fund Management Co. і саудівські пенсійні фонди.

Очікується, що сторони можуть оголосити про операцію вже на цьому тижні.

Saudi Aramco має намір зберегти контроль над своїми трубопроводами, відзначають джерела видання. В рамках обговорюваної угоди може бути створено СП, яке буде отримувати плату за транспортування саудівської нафти по трубопроводах.

Saudi Aramco управляє більш ніж 90 трубопроводами на території Саудівської Аравії.

Як вже повідомляв NotaВene, чистий прибуток Saudi Aramco в 2020 р. на тлі пандемії COVID-19 і падіння попиту на нафту знизився в 1,8 рази, до 49 млрд доларів США. За підсумками 2019 р. чистий прибуток склав 88,2 млрд дол. Вільний грошовий потік Saudi Aramco знизився в минулому році в 1,6 рази, до 49 млрд дол.

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз світового попиту на нафту в 2021 р. на 100 тис. б / д до 5,4 млн б / д. Світовий попит в цьому році досягне 96,4 млн б / д, відновивши близько 60% обсягу, втраченого в результаті пандемії в 2020 р.

Про те, що відбувається на ринку нафти у зв’язку з перспективою позитивних змін в світовій економіці, завдяки масштабним програмам державної підтримки, які вже в другому півріччі стимулюватимуть попит в різних галузях, дивиться окремий матеріал NotaВene.

Total
0
Shares
Previous Article

Фонд державного майна починає приватизацію комбінатів хлібопродуктів

Next Article

Уряд збільшив обсяг підтримки агровиробників на 500 млн грн

Related Posts
Total
0
Share