Samsung втрачає частку на ринку смартфонів і зберігає лідерську позицію

За підсумками другого кварталу поточного року відвантаження смартфонів у всьому світі в штучному вираженні піднялися на 19% в порівнянні з тим же періодом минулого року, повідомляє компанія Counterpoint Technology Market Research про результати дослідження глобального ринку.

За тримісячний період в світовому масштабі було реалізовано приблизно 329 млн смартфонів. Лідерство зберігає південнокорейський гігант Samsung з 57,9 млн проданих пристроїв і часткою приблизно 18%. Для порівняння: роком раніше компанія контролювала 22% галузі.

На друге місце вирвалася китайська Xiaomi, чиї продажі в порівнянні з другою чвертю 2020 р злетіли практично вдвічі — на 98%. За три місяці компанія відвантажила 53 млн апаратів.

Замикає трійку Apple, який наростив поставки в річному численні на 30% — до 48,9 млн одиниць. Далі йдуть китайські розробники Oppo і Vivo: перша з цих компаній протягом минулого кварталу реалізувала 33,6 млн апаратів, друга — 32,5 млн.

Аналітики також відзначають, що серед інших відомих постачальників смартфонів високі темпи зростання продемонстрували OnePlus, Realme і Lenovo Group: відвантаження пристроїв цих компаній піднялися в порівнянні з минулим роком на 170%, 135% і 110% відповідно.

 Компанія Canalys зазначає, що в таблиці лідерів найбільше уваги звертає на себе навіть не друге місце Xiaomi (після видавлювання Huawei з ринку позаекономічними методами всі шанси зайняти місце, що звільнилося, були саме у неї). Експерти більше уваги звертають на позицію Apple. Єдиний американський бренд в п’ятірці лідерів продемонстрував найменший річний приріст — всього на 1% щодо II кварталу 2020 р

Це можна було б трактувати як досягнення Apple межі зростання своєї ринкової частки: мовляв, до тих, хто купував її недешеві смартфони навіть в найсуворіший період першого удару коронакрізи, рік по тому практично ніхто не додався.

Насправді ситуація куди цікавіше: як раз в квітні 2020 р Apple випустив на ринок недорогу модель iPhone SE, на яку практично відразу ж довелося до 28% всіх відвантажень смартфонів під цією маркою. Однак в поточному році нової подібної моделі не з’явилося, — у підсумку середня ціна доступного смартфону Apple сьогодні значно вище, ніж роком раніше. Аналітики Canalys вказують, що якщо сьогодні на старші моделі iPhone 12 Pro доводиться аж 37% всіх поставок смартфонів компанії, то рік тому iPhone 11 Pro займали не більше 17%.

Таким чином, незважаючи на кількісне зростання відвантажень в межах статистичної похибки, в плані виручки (особливо питомої, в перерахунку на один апарат) Apple явно перевершує будь-якого з інших учасників першої п’ятірки ринку.

Ця ситуація явно піде Apple на користь і в другій половині нинішнього року, коли перед усіма ІТ-вендорами в повний зріст постане проблема нестачі цілого спектру ключових компонентів і матеріалів. Завдяки надзвичайно високій маржинальності своїх продуктів, Apple, якщо вже й не зможе повністю уникнути вимушеного скорочення виробництва, то вже напевно переживе спровокований дефіцитом спад поставок набагато легше, ніж колеги-конкуренти по ринку.

Нагадаємо, що в червні 2021 р число активних користувачів смартфонів на планеті досягло 3,95 млрд. З огляду на, що загальне населення планети вийшло до того ж часу на рівень 7,90 млрд людей, з’явилася можливість стверджувати, що половина всіх землян мають смартфони.

Як вже повідомляло Nota Вene, продажі смартфонів з підтримкою мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G) в поточному році досягнуть позначки в 500 млн штук. Ринок 5G-апаратів почав зароджуватися в 2019 р. Тоді в світі було реалізовано близько 20 млн пристроїв. У 2020 р продажі злетіли приблизно в 15 разів: за оцінками аналітиків Digitimes Research, відвантаження 5G-смартфонів склали від 280 до 300 млн одиниць.

Варто зазначити, що Samsung Electronics опублікувала звіт за перший квартал поточного року. Звітний період приніс виробнику електроніки близько 59 млрд дол. доходу. Це значення на 6% більше, ніж в звіті за попередній квартал і є рекордним для першого кварталу року.

Total
0
Shares
Previous Article

Уменьшит ли МВФ долговую нагрузку для Украины?

Next Article

Україна інвестувала за 6 місяців у виробництво електроенергії з ВДЕ 530 млн євро

Related Posts
Total
0
Share