Сальвадор першим у світі узаконив біткоін як платіжний засіб

Сальвадор став першою у світі країною, що узаконила використання криптовалюти біткоін як платіжного засобу, повідомляє Reuters.

Конґрес підтримав закон попри застороги, що такий крок може вплинути на мільярдну програму Сальвадору з Міжнародним валютним фондом.

Легалізувати криптовалюту запропонував президент Сальвадору Наїб Букеле. Він вважає, що такий крок допоможе громадянам країни, що живуть за її межами, здійснювати перекази своїм родинам.

Основною валютою Сальвадору є долар США, а економіка країни чимало залежить від переказів працівників з-за кордону. Так, у 2019 р вони становили п’яту частину ВВП, або 6 млрд дол. — це одне з найбільших співвідношень у світі.

Щоб створити необхідну інфраструктуру для здійснення платежів, закон відводить три місяці.

Варто зазначити, що Сальвадор не вперше експериментує з платіжними активами. До 2001 р єдиним законним платіжним засобом був сальвадорський колон, до 2004 р на території мали рівне ходіння колон і долар США. На даний момент колон виведений з обігу і єдиною законною валютою залишається долар, до якого тепер додався біткоін.

Уряд країни має намір створити власний криптогаманець, в якому можна буде зберігати біткоіни на суму в 150 млн дол. у трастовому фонді, створеному Банком розвитку Сальвадора. Тепер ціни в країні можуть встановлюватися і в криптовалюті, за допомогою біткоіну можна буде платити і податки. Її обмін на долар не буде обкладатися спеціальними митами і буде здійснюватися за ринковим курсом. При цьому в бухгалтерських розрахунках базовою валютою, як і раніше, залишиться долар.

За словами Букеле, в числі іншого формування сучасної фінансової інфраструктури в країні дозволить створити додаткові робочі місця.

Зауважимо, що після повідомлень про визнання біткоіну платіжним засобом в Сальвадорі, курс першої в світі криптовалюти став значно зростати. Вартість біткоіну за останні години виросла більш ніж на 5% і досягла позначки 34,6 тис. доларів.

Нагадаємо, у травні Китай заборонив фінансовим установам і платіжним компаніям обслуговувати транзакції з криптовалютами та застеріг інвесторів від спекулятивних криптовалютних торгів. Відповідно до заборони, установи — включаючи банки та онлайн-сервіси — не повинні пропонувати клієнтам будь-які послуги, пов’язані з криптовалютою.

Як вже повідомляло NotaВene, влада Індії планує ввести заборону на володіння, видобуток, торгівлю та інші види операцій з криптовалютою. Власникам криптовалюти буде дано шість місяців, щоб позбутися від профільних активів.

Варто зазначити, що на початку року влада Ірану конфіскувала 45 тисяч ASIC-майнерів, які були незаконно підключені до державної електроенергетичної компанії Tavanir.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий банк інвестує в українську енергетику 211 млн дол.

Next Article

Найбільший обсяг виплат за держборгом України припадає на вересень

Related Posts
Total
0
Share