Росія припиняє постачання енерговугілля в Україну

РФ потрібно приділяти особливу увагу забезпеченню внутрішнього попиту на енергетичне вугілля, тому було ухвалено рішення про припинення постачання цього ресурсу в Україну, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство економіки.

Ухвалене рішення пов’язане зі зростанням попиту на енергетичні марки вугілля. В осінньо-зимовому періоді необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни, зазначає Мінекономіки.

При цьому, щодо поставок інших марок вугілля, Росія поставить в Україну в листопаді понад половину від усього вугілля.

Міністерство нагадує, що РФ залишалася основним постачальником вугілля в Україну в останні роки. Частка російських постачальників при цьому становить до 68% всього вугілля, що поставляється в Україну.

За словами голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, Росія з 1 листопада зупиняє постачання енергетичного вугілля до України. “Йдеться про вугілля марки А (антрацит) та П (пісний)”, — повідомляє Герус.

Вугілля цих марок експотували ДТЕК, “Донбасенерго”, а також “Технова”, яка поєднує Дарницьку, Сумську та Чернігівську ТЕЦ.

Нагадаємо, що із 1 вересня по 1 жовтня 2021 р запаси кам’яного вугілля в Україні зменшилися на 9,8%, до 1,67 млн тонн, мазутів — на 3,1%, до 76,89 тис. тонн.

Як вже повідомляло NotaВene, станом на ранок 25 жовтня 2021 р запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ) становили 701,3 тис. тонн, що на 6,9% менше порівняно із запасами на 18 жовтня.

Згідно із затвердженим Міністерством енергетики планом, на 25 жовтня на складах мало бути 2,971 млн тонн вугілля. Таким чином, фактичні запаси палива менші від планових у 4,2 раза.

Варто зазначити, що ДТЕК Енерго та Центренерго домовились про спільну поставку 75 тис. тонн вугілля зі США, обсяг вугілля буде розподілено рівними частинами між генеруючими компаніями.

Total
0
Shares
Previous Article

Київ з 1 листопада запровадив суворий карантин

Next Article

Українські банки отримали рекордні за 10 років прибутки

Related Posts
Total
0
Share