Російські банки у грудні завезли 5 млрд дол. готівкою

За оцінками російського рейтингового агентства АКРА, банки РФ імпортували в грудні банкноти в іноземній валюті на 5 млрд дол. порівняно з 2,65 млрд дол. роком раніше, як запобіжний крок у разі санкцій, що створюють підвищений попит, повідомляє Reuters.

Долари традиційно переважають у такому імпорті, — його, поряд з іншими валютами, багато росіян люблять тримати як страховку від будь-якого падіння вартості рубля або зростання інфляції, які є потенційними наслідками іноземних санкцій, нагадує Reuters.

Розрахунки АКРА, засновані на технічних звітах, які банки щомісяця подають до ЦБ Росії, показали, що у листопаді вони також імпортували іноземні банкноти на 2,1 млрд дол.

США розглядають можливість запровадження нових санкцій проти Росії, пропонуючи заборонити деяким з її провідних банків операції у доларах та скоротити їхню здатність обслуговувати зобов’язання, деноміновані у доларах, стверджують джерела Reuters.

Нагадаємо, що Європейська комісія розробила міцний і всеохоплюючий пакет санкцій разом із США, Великою Британією та Канадою на випадок вторгнення Росії в Україну. Санкції, що плануються ЄС та США у разі нападу Росії на Україну, покликані відрізати РФ від міжнародних фінансових ринків та високотехнологічних товарів.

Як вже повідомляло NotaВene.news, фондовий ринок і рубль впали в Росії на тлі політичних новин. Індекс Мосбіржі ввечері 21 лютого впав на 8,63%, до 3100,54 пунктів, РТС — на 10,86%, до 1260,25 пунктів. Долар зріс до 78,7 руб. після 76,1 руб., євро — до 88,3 руб. після 86,6 руб. Падіння російських індексів спостерігалося на тлі зверненні голів невизнаних республік ДНР та ЛНР до президента РФ про визнання їхньої незалежності.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд у Гаазі почав розгляд позову Нафтогазу проти РФ

Next Article

США готуються розірвати зв'язки із російськими банками

Related Posts
Total
0
Share