РНБО запровадила санкції проти 19 юридичних і 8 фізичних осіб, серед яких Медведчук з дружиною

Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Рішенням Ради національної безпеки і оборони були застосовані санкції до 19 юридичних та восьми фізичних осіб, зокрема п’яти літаків, на яких здійснювалися перельоти за маршрутом Київ – Москва”, — повідомляє пресслужба президента України за підсумками закритого засідання РНБО в п’ятницю, 19 лютого.

Як заявив на брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов, серед осіб, які потрапили під санкції, п’ять громадян Російської Федерації (Вацковський Костянтин Борисович, Донченко Віталій Валерійович, Лісогор Сергій Вікторович, Попов Михайло Юрійович і Маслюк Олександр Миколайович), а також троє громадян України. Серед українців — Лавренюк Наталія Миколаївна (цивільна дружина Тараса Козака, проти якого санкції запроваджено 2 лютого), Марченко Оксана Михайлівна, дружина народного депутата Віктора Медведчука, сам Медведчук.

За словами Данілова, під санкції потрапили компанії, зареєстровані на території Російської Федерації, а також компанії, частини яких зареєстровані в Молдові та інших країнах. Він додав, що санкції запроваджено і стосовно п’яти літаків, якими здійснювалися перельоти за маршрутом Київ—Москва.

Вацковський, Донченко, Лісогор і Маслюк — російські бізнесмени, що є власниками або керівниками компаній у Ростовській області, пов’язаних із постачаннями вугілля та інших енергоресурсів. Зокрема, Вацковський володіє і керує компанією “Дон-Експорт” (Донецьк, Ростовська обл.), основною діяльністю якої значаться вантажні перевезення і виручка якої в 2019 р. становила 215,6 млн рублів.

Лісогор є директором ТОВ “Торговий дім Донське вугілля” (Ростов-на-Дону), яким володіють Маслюк і Донченко.

За словами Данілова, до фізичних осіб застосовано санкцію у вигляді блокування активів терміном на три роки. Решту санкцій він не назвав, проте раніше згідно з рішенням РНБО до Тараса Козака було застосовано санкції, що передбачають блокування активів — тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися майном, що належить їй, обмеження торговельних операцій, обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією країни, запобігання виведенню капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, повна або часткова заборона здійснення операцій із цінними паперами, емітентами яких є особи, до яких застосовано санкції відповідно до чинного закону, припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей і обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземних держав, заборона передачі технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Нагадаємо, рішення РНБО вводиться в дію указом президента країни. 

Як вже повідомляло Nota Вene, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти народного депутата з фракції “Опозиційна платформа — За життя” Тараса Козака, а також восьми товариств з обмеженою відповідальністю, до складу яких входять телеканали 112, Newsone і ZIK, строком на п’ять років.

Санкції проти телеканалів передбачають блокування активів, запобігання виведення капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, заборона користування радіочастотним ресурсом України, припинення надання послуг з ретрансляції/розповсюдження телепрограм/надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування тощо.

Total
0
Shares
Previous Article

МАУ в березні відновить рейси по семи маршрутах

Next Article

Газпром різко знизив транзит газу через Україну

Related Posts
Total
0
Share