РНБО бере під особливий контроль 137 видів сировини

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що Україна посилить контроль над видачею ліцензій на видобуток корисних копалин, повідомляє агентство “Українські новини“.

“Визначено 137 видів сировини, корисних копалин, які будуть під особливим контролем держави, за якими з боку держави будуть видаватися ці ліцензії за більш ретельної процедури”, — заявив Данілов під час брифінгу.

За його словами, “ліцензії, які мають компанії на видобуток міді у нашій країні є, а жодного кілограма міді, на превеликий жаль, в Україні не видобувається”.

Як вже повідомляло NotaВene, на території України зосереджені родовища 21 рідкоземельного елементу, з переліку 30 речовин, що визначені Євросоюзом як критична сировина для виробництва пристроїв для розвитку “зеленої” енергетики, зокрема, акумуляторних батарей.

“Україна має великий потенціал для збільшення виробництва місцевих сировинних матеріалів, але ключовим елементом реформ у сфері цієї промисловості є належне правове поле, яке поки що залишається бар’єром для інвесторів. ЄС готовий допомогти у цих зусиллях. Ми вже надаємо технічну допомогу, щоб допомогти уряду розробити бачення нових правил, які створять більш привабливі умови для інвестицій та забезпечать чіткі вимоги до ліцензування та природоохоронних завдань”, — сказав глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Нагадаємо, що виконавчий директор державного науково-виробничого підприємства “Геоінформ України” Павло Бовсунівський під час конференції щодо стратегічного партнерства України та ЄС з питань критичної сировини та акумуляторів заявив, що орієнтовний обсяг інвестицій, потрібних для розробки Полохівського родовища літію, становить 0,5 млрд доларів США.

Варто зазначити, що 19 березня РНБО визначилась зі списком компаній у сфері надровикористання, які підлягають санкціям.

Санкції в сфері надрокористування введені щодо компаній “Геоконект”, “Глобал Геоінвест”, “Транссетгео”, “Геопост”, “Геовертикаль”, “Геотаргет”, “Надрапрайд”, “Геофорс”, “Геостенс”, “Надравестгруп”, “Бест ойл компанії”, “Надрапростір”, “Інфогеотренд”, “Ейджін марка”, “Екогазальянс”, “Епівал енерджі”, “Юнол Ойл”, “Профіннафт”, “Бестгеотек”.

“Проти цих 19 компаній застосований максимальний вид санкцій, які може застосувати наша країна”, – зазначив Данілов.

Total
0
Shares
Previous Article

ПриватБанк отримав прибуток 11,6 млрд грн за підсумками півріччя

Next Article

Експорт цукру скоротився в 30 разів

Related Posts
Total
0
Share