Концентрація парникових газів в атмосфері в 2020 р. була рекордною

Концентрація в атмосфері парникових газів, що утримують тепло, в 2020 р досягла нового рекорду, незважаючи на тимчасове зниження викидів під час пандемії коронавірусу COVID-19, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (WMO; спеціалізована установа ООН).

“2020 року концентрація вуглекислого газу CO2 досягла 413,2 частини на мільйон, а це 149% від доіндустріального рівня. Концентрація метану склала 262%, а закису азоту (N2O) — 123% від рівнів 1750 р, коли діяльність людини тільки-но почала порушувати природну рівновагу на Землі”, — йдеться в заяві.

Таким чином, заявляють експерти, тимчасове зниження нових викидів через введені в країнах локдаунів протягом минулого року через пандемію COVID-19 не мало жодного значущого ефекту на рівень концентрації парникових газів в атмосфері або темпи їх зростання.

Крім того, експерти зазначають, що “з урахуванням довгого життя молекул CO2, навіть якщо викиди і будуть різко скорочені до чистого нульового рівня, нинішній рівень температури зберігатиметься ще протягом кількох десятиліть”.

Вони прогнозують, що зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не тільки глобальним потеплінням, але ще й зростанням кількості екстремальних погодних явищ: спеки, злив, підвищенням рівня моря і окисленням океану, таненням льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків. .

Генеральний секретар організації Петтері Таалас заявив, що “при нинішніх темпах зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури може значно перевищити цільові показники Паризької угоди на 1,5-2 градуси Цельсія вище за доіндустріальні рівні”. “Ми значно відхилилися від курсу”, — додав він, висловивши надію на те, що в ході майбутньої конференції ООН з клімату країни візьмуть на себе нові зобов’язання щодо скорочення викидів.

Експерти також попередили, що половину викидів поглинають океани та наземні екосистеми, проте в майбутньому їхня здатність виступати “буфером” у боротьбі з підвищенням температур знижуватиметься.

Конференція ООН про зміну клімату організується Великою Британією та Італією 31 жовтня — 12 листопада 2021 р. Вона відбудеться у Глазго.

Паризька угода — міжнародний договір, ухвалений у 2015 р, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче 2 градусів Цельсія та прагнення обмежити до 1,5 градуса Цельсія.

Нагадаємо, що 14 липня Європейська комісія представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 р викидів CO2 у Євросоюзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Як вже повідомляло NotaВene, в Європейському Союзі виробництво електроенергії з відновлюваних джерел вперше перевершило електрогенерацію з викопного палива. Згідно з даними Євростату, минулого року виробництво електроенергії з відновлюваних джерел енергії зросло до 1 052 582 ГВт-год., що на 29 994 ГВт-год. більше, ніж виробництво електроенергії з викопного палива. У 2019 р цей показник становив 979 866 ГВт-год., у той час як у 1990 р — 303 279 ГВт-год.

Варто зазначити, що на території України зосереджені родовища 21 рідкоземельного елементу, з переліку 30 речовин, що визначені Євросоюзом як критична сировина для виробництва пристроїв для розвитку “зеленої” енергетики, зокрема, акумуляторних батарей.

Total
0
Shares
Previous Article

Украерорух вперше за два роки отримав прибуток

Next Article

Facebook збільшила квартальний прибуток на 17%

Related Posts
Total
0
Share